205.SK Český Brod - FK Baník Most Souš, 2:1, 9.10.2021

Název

Popis

Kolínský Deník CZ - 9 . 10 . 2021
Fotbalisté Českého Brodu si připsali cenný skalp.
V dalším kole divizní skupiny B totiž na domácím hřišti porazili druhý Most 2:1.
SK Český Brod - FK Baník Most SOUŠ / 2 - 1 / poločas 2 - 0

„Utkání začalo tlakem hostů, kteří prokazovali fotbalovost i svoje postavení v tabulce. My se bránili, do hry se dvacet minut nedostali, nicméně Most se do vyložených šancí nedostával,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.
Domácí postupně hru vyrovnali a dostali se také do zakončení. Ve 25. minutě Kubiš z poloviny hřiště poslal přihrávku Skleničkovi, ten dával míč přes vápno Šolajovi, který z pravé strany vyloženou šanci neproměnil. O chvíli později se Brod již radoval. Štětina poslal centr z pravé strany na malé vápno a Sklenička otevřel skóre.

Zanedlouho vybojoval Moravec míč u rohového praporku mezi třemi obránci, vrátil ho Kubišovi na velké vápno a ten střelou do šibenice zvýšil na 2:0.

Český Brod byl jako politý živou vodu. Hrál aktivně a dostával se do dalších jasných pozic. Ale to zakončení. Sérii neproměněných vyložených načal Kubiš, který nedokázal usměrnit centr Fikejze. Poté Šolaja běžel sám na brankáře, také nedal. Vzápětí po rohu Kubiš z malého vápna přestřelil.

„První poločas klidně mohl skončit 5:0 pro nás,“ upozornil Křen.

Druhý poločas byl téměř jako přes kopírák. Most měl převahu. Po zásluze se také dočkal branky, když se hlavou prosadil Jansa. Do konce zápasu zbývalo šest minut a hosté se snažili poměrně drtivým tlakem o vyrovnání, marně. Domácí těsný náskok udrželi.

Branky: 29. Sklenička, 31. Kubiš – 84. Jansa. Poločas: 2:0.

Český Brod: Malina – Poběrežský (82. Palečko), Kejha, Václavík, Moravec – Šolaja, Štětina, Kubiš, Begič (71. Kocourek), Sklenička – Fikejz (77. Nekolný).

Záznam utkání na TvCOM.CZ:

Mostecký Deník CZ - 9 . 10 . 2021
Baníkovci padli v Brodě.
Domácí je zlomili dvěma slepenými góly

Divizní fotbalisté FK Baník Most-Souš utrpěli druhou podzimní porážku.
Na hřišti devátého Českého Brodu druhý tým tabulky z Mostu padl těsně 2:1

Co rozhodlo? Dvě slepené branky domácí, když se poprvé ve 29. minutě prosadil záložník Sklenička a o dvě minuty později ho napodobil spoluhráč Kubiš. Most na domácí vedení dokázal poprvé reagovat až v 84. minutě, kdy snížil střídající Jansa. Na víc se Mostečané už nezmohli. Na druhou stranu udrželi v tabulce druhou pozici, jen na vedoucí Neratovice už ztrácí tři body.