191. Arsenal Česká Lípa - SK Český Brod, 3:1, 10. 10. 2020

Arsenal Česká Lípa - SK Český Brod 3 - 1 / poločas 1 - 1

SK Český Brod: Malina – Štětina (79. Livora), Regner, Nekolný, Šolaja – Ceccarelli (66. Franc), Medek, Kejha, Moravec (79. Kubiš) – Fikejz, Ujec (74. Čmelík).

Arsenal Česká Lípa: Plechatý – Baláž, Zdeňka, Blažek, Knejzlík – Malý (88´Mikysa). Hodač – Petr (61´Lakatoš), Halbich (88´Karlík), Bulejko (74´Žižka).

Šlágr kola Český Brod nezvládl.
V tabulce přesto zůstal druhý...
Mohli se pochlubit šesti výhrami v řadě, sedmou ve šlágru kola už nepřidali. Fotbalisté Českého Brodu prohráli v osmém kole v České Lípě 1:3, přesto se udrželi na druhém místě tabulky divizní skupiny B.

„Výhra domácích je zasloužená. My se do šancí, zvláště ve druhém poločase, dostávali složitě a moc jich nebylo,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.

Zápas začal klasickým oťukáváním obou soupeřů, nicméně už v 6. minutě se vyznamenal hostující brankář Malina, který nebezpečnou střelu domácího hráče z 16 metrů vytěsnil na roh.

Český Brod měl mírnou územní převahu, ale efekt to nemělo žádný. Naopak ve 26. minutě zahrávali domácí roh, k odraženému míči se dostal Bulejko a z hranice vápna nádherně trefil šibenici.

Po inkasované brance padla na hosty deka a deset minut byli pod velkým tlakem. Přečkali nejhorší a pak sami udeřili. Těsně před přestávkou prošel Šolaja po levé straně až do vápna a jeho centr si srazil bývalý hráč Brodu Zdeňka do vlastní sítě.
Zlomový okamžik zápasu přišel chvíli po změně stran.

Ojedinělou, nicméně fatální chybu vyrobil Štětina, který od půlky zahrával malou domů, tu však vystihl Halbich a sám před Malinou neměl problém vrátit České Lípě vedení.

„Tato situace, jak se později ukázalo, měla zásadní vliv na vývoj a výsledek utkání,“ podotkl Jan Křen.

Domácí byli na koni a postupně se dostávali do dalšího zakončení. Brod držel nad vodou Malina. Nejprve tváří v tvář vychytal domácího útočníka, poté se vyznamenal při hlavičce soupeře na zadní tyči.

Přestože Malina dělal, co mohl, třetímu gólu ve své síti nezabránil. Čtvrt hodiny před koncem prostrčil Štajner do ulice Halbichovi, který z deset metrů upravil na konečných 3:1.

Branky: 26. Bulejko, 49. a 75. Halbich – 39. Zdeňka vlastní. Poločas: 1:1.

Zdroj:

Záznam na TV COM.CZ:

Covid19 opět přerušil rozehranou sezónu ...
FAČR reaguje na zpřísněná opatření Vlády ČR
Na základě rozhodnutí Vlády ČR chce FAČR informovat své členy a jejich kluby o tom, že soutěže výkonnostního fotbalu jsou od pondělí 12. října 2020 na dobu 14 dnů pozastaveny.

Níže přikládáme stanovisko FAČR k celé věci:

„Vedení asociace si v rámci nouzového stavu uvědomuje nebezpečí narůstajícího počtu pozitivně testovaných osob, na druhou stranu stále věříme, že je venkovní sport, za dodržení všech platných hygienických opatření, stále tou nejlepší možnou prevencí k pevnému zdraví nás všech.

V tomto duchu se také FAČR snaží dlouhodobě komunikovat se zástupci Ministerstva zdravotnictví ČR i Národní sportovní agentury a vysvětlovat důvody pro neuzavírání soutěží a tréninků klubů a hráčů výkonnostního fotbalu.

Čtvrteční rozhodnutí vlády v celé věci, s platností od pondělí 12. října, nezbývá než respektovat, zároveň ale doufáme, že bude časově omezeno jen na avizovanou dobu a budeme tak moci v soutěžích pod hlavičkou FAČR po této vynucené pauze následně pokračovat.

Co se týká výjimky pro konání mezistátních zápasů, za tu jsme samozřejmě rádi, důležitou otázkou v této souvislosti samozřejmě ale zůstává, v jaké kondici do těchto utkání budou moci nastoupit hráčky a hráči z českých soutěží, pokud během následujících týdnů nebudou pravidelně herně vytěžovaní.“