190. SK Český Brod - FK Brandýs n. L., 1:0, 3. 10. 2020

SK Český Brod - FK Brandýs n. L. 1 - 0 / poločas 0 - 0

SK Český Brod: Malina – Štětina, Regner, Nekolný, Carda (46. Šolaja), Čmelík (46. Moravec), Kejha, Medek (90. Livora), Ceccarelli (89. Franc) – Ujec, Kubiš (46. Fikejz).

FK Brandýs n. Labem: J. Janáček, M. Kubín, F. Komárek (82. M. Stross), D. Folwarczny, J. Reichert (86. P. Zamazal), M. Kubeš, S. Honcharenko, J. Prokop, M. Dosoudil (67. J. Stross), V. Šmejkal, D. Tokar

Český Brod regionální derby zvládl.
Zachránil ho Nekolný a Šolaja.

Během utkání měli víc brankových příležitostí, jednu proměnili a zaslouženě se tak radovali z vítězství. Fotbalisté Českého Brodu zvládli regionální derby a na „domácím“ pažitu v Sokolči porazili Brandýs nad Labem 1:0.

„Povinné tři body zůstaly doma, ale bolelo to,“ přiznal vedoucí mužstva Jan Křen.
V první půli byl Brod aktivnější, ale do šancí se moc nedostával. Brandýs dobře bránil. Nejblíž ke gólu byl ve 14. minutě. Ceccarelli centroval zprava do velkého vápna, Kubiš ale ve vyložené šanci trefil výborně chytajícího brankáře hostí.

O přestávce došlo u domácího týmu k trojímu střídání a všichni tři střídající hráči hru oživili.
„Nejvíc to platilo o Moravcovi, ale i Fikejzovi, který udržel vepředu balon a Šolaja podnikal z postu obránce nebezpečné výpady,“ objasnil Křen. Se změnami v sestavě přicházely i šance.

V 51. minutě utekl obráncům po levé straně Moravec, předložil míč na malé vápno Ceccarellimu, ten však přestřelil. V 65. minutě si to oba předchozí aktéři zopakovali. Tentokrát hlavičku druhého jmenovaného gólman chytil.

O minutu později se již domácí dočkali. Ceccarelli centroval z rohu a ve skrumáži se placírkou prosadil Nekolný.
V 82. minutě mohlo být v domácím táboře ještě veseleji. Míč se po ose Moravec – Šolaja dostal až k Fikejzovi, který ale trestuhodně na zadní tyči nedal. A to přitom zakončoval z dvaceti centimetrů.

To mohlo Brod mrzet. Brandýs totiž v posledních deseti minutách vyvinul tlak, ten byl ale křečovitý. Přesto se málem dočkal v 90. minutě vyrovnání. Domácí zachránil Šolaja, který zaskočilo za již překonaného Malinu a míč vyhlavičkoval z brankové čáry.

„Naše vítězství je zasloužené. Kromě devadesáté minuty jsme soupeře do šance nepustili. Brankář Malina byl oproti jiným zápasům bez práce. My nevyužili další tři šance,“ podotkl Jan Křen.

Branka: 66. Nekolný. Poločas: 0:0.