189. SK Aritma Praha - SK Český Brod, 0:1 na PK, 26. 9. 2020

Aritma Praha - SK Český Brod 0 - 1 na PK / poločas 0 - 0 / PK 2 - 4
Brankář Českého Brodu Malina se stává penaltovým specialistou.

SK Český Brod: Malina – Štětina, Regner, Nekolný, Carda – Čmelík (68. Šolaja), Medek, Kejha, Ceccarelli (72. Kubiš) – Moravec (72. Fikejz), Ujec

SK Aritma Praha: Stareček (89. Roub ) - Troníček, Pivrnec, Štohanzl ( 83. Šedivý J. ), Cseh, Junek, Mareš, Bedrna, Krupička, Šedivý L. ( 58. Rybka ),Turák

Fotbalisté Českého Brodu mají za sebou v podzimní části divizní skupiny B šest utkání a třikrát o jejich osudu rozhodoval penaltový rozstřel. Jako naposledy na hřišti pražské Aritmy. Duel v normální hrací době skončil bez branek, v penaltách byl lepší Brod (4:2).

Zápas se hrál na umělé trávě, a to na hraně regulérnosti. Na hřišti stály kaluže vody, míč se zastavoval, přihrávky po zemi nenacházely adresáta. Celé utkání propršelo a foukal silný vítr,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

I přes nepříznivé podmínky se ale odehrál oboustranně kvalitní zápas, kde nechyběla bojovnost, tvrdost, emoce a i nějaké šance.
Už v 9. minutě pronikl po levé straně Moravec, ve vápně našel Ujce, který ale ze 14 metrů ve slibné příležitosti přestřelil.

Na druhé straně se domácí dostali také do nějakých šancí, ty ale nebyly tak vyložené, jako ta předešlá hostů. Obrana Brodu pracovala opět naprosto spolehlivě a domácím mnoho nedovolila. A když už, tak brankář Malina si pokaždé poradil.

Druhý poločas se hrál ve stejném duchu. K vidění bylo hodně soubojů a tvrdosti. Hra se přelévala ze strany na stranu a každý ze soupeřů chtěl rozhodnout ještě v řádné hrací době.

„Domácí měli dobrou pasáž, kdy nás dvacet minut zatlačili. My to naštěstí přečkali bez úhony,“ oddechl si Jan Křen.

Vzápětí mohl v závěru rozhodnout Český Brod. Deset minut před koncem se dostal k odraženému míči ve vápně domácích opět Ujec, ale znovu ve velké příležitosti nepřekonal brankáře domácích.

Okamžitě z protiútoku, po ojedinělé chybě hostující obrany, šel útočník domácích sám na brankáře Malinu, ten ale svůj tým opět podržel.

O vítězi musely rozhodnout penalty. V nich předvedl své umění Malina, který dva pokusy soupeře zneškodnil. Za Brod nedal Medek, naopak úspěšní byli Regner, Kubiš, Ujec a dva body potvrdil poslední proměněnou penaltou Nekolný. Pro Český Brod to byl druhý úspěšný penaltový rozstřel v řadě.

Žluté karty: Troníček, Šedivý L., Pivrnec - Štětina, Ujec
Rozhodčí: Bednář - Jansa, Trčka