188. SK Český Brod - FK Neratovice, 1:0 na PK, 19. 9. 2020

SK Český Brod - FK Neratovice 1 - 0 na PK / poločas 0 - 0 / PK 3 - 2
Malina se stal králem pokutových kopů. Český Brod díky němu slaví

SK Český Brod: Malina – Carda (79. Livora), Regner, Štětina, Čuřík – Ceccarelli (68. Šolaja), Medek, Kejha, Kocourek (56. Čmelík) – Ujec, Moravec (79. Fikejz).

Neratovice: Dědek – Chlumecký, Kalabis, Pajkrt – Tampír (46. Dohnalík), Šobr, Kokoška, Duch, Rejman – Gombáš, Malák (50. Kozák).

Oba týmy se dostaly do několika dobrých střeleckých pozic, žádnou ale nedokázaly zužitkovat, proto utkání mezi Českým Brodem a Neratovicemi skončilo po devadesáti minutách nerozhodně 0:0. Druhý bonusový bod do tabulky divizní skupiny B díky výhře v penaltovém rozstřelu 3:2 získali fotbalisté Českého Brodu.

Domácí se pomalu rozkoukávali. Čtvrt hodiny jim trvalo, než se dostali pořádně do hry. Hned měli tři slušné příležitosti, jenomže Ujec, Moravec a následně Ceccarelli nedokázali dostat míč do sítě. Nepodařilo se to zanedlouho ani Regnerovi, jehož hlavička skončila těsně vedle.

Poté se ke slovu dostaly i Neratovice. Střelu hostujícího hráče ale brankář Malina bez potíží lapil.

„První poločas moc fotbalové krásy nepobral. Bylo to spíše o bojovnosti,“ uvedl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Chvíli po změně stran se Ujec prokličkoval přes tři obránce až do vápna, jeho střelu ze třinácti metrů zastavily až nohy hostujícího brankáře.

Druhý poločas měl podobný scénář, jako první. Hodně se na hřišti bojovalo a hrálo tvrdě.

Po hodině hry převzali otěže zápasu domácí. Byli to ale hosté, kteří mohli jít do vedení. Neproměnili však penaltu za faul ve vápně. Malina pokus Duchovi chytil.

Českému Brodu nepomohl ani závěrečný tlak, a tak o vítězi musely rozhodnout pokutové kopy.

V těch opět kraloval gólman Malina. Za Český Brod penaltu proměnili Medek, Livora, Čuřík, naopak neuspěli Kejha a Čmelík.

„Na soupeře, který byl bojovný, houževnatý a vůbec ne špatný, jsme se dobře připravili. Za celý zápas jsme ho nepustili do vážnějšího ohrožení branky, když nepočítám penaltu. Jenom škoda, že my jsme šance nevyužili,“ dodal Jan Křen.

Rozhodčí: Duda. ŽK: 2:4. Diváci: 230.