186. SK Český Brod - SK Štětí, 5:0, 5. 9. 2020

SK Český Brod - SK Štětí / 5 - 0 / poločas 3 - 0

Český Brod: Malina – Poběrežský (69. Nekolný), Regner, Štětina, Carda – Ceccarelli (52. Medek), Kejha, Kocourek (69. Kubiš), Čmelík – Ujec (52. Livora), Moravec (69. Čuřík).

Štětí: Sailer – Belák (76. Jakl), Neuman, Stejskal, Netolický – Čada, Pícha, Brandejs (82. Danč), Brůža, Prieložný (62.Slanička) – Muller

Gólové hody.
Český Brod nasázel Štětí pět kousků.
Byl to svátek fotbalu. Alespoň v podání Českého Brodu. Svěřenci Jiřího Kafky porazili Štětí 5:0 a všem soupeřům ukázali, že budou opět patřit k nejlepším týmům divizní skupiny B.

Zápas začal smrští Českého Brodu. V 8. minutě centroval Ujec z levé strany do vápna a Poběrežský hlavou mířil přesně. O tři minuty později utekl Moravec podle levé lajny, poslal míč na desítku, kde se ve skrumáži nejlépe zorientoval Ceccarelli a bylo to 2:0. Neuběhly ani další tři minuty a domácí se opět radovali. Brankář hostí rozehrál k noze Moravcovi, který se tváří v tvář nemýlil.

Druhý poločas se hrál podle stejného scénáře. Nebo aspoň jeho první část. Ve 49. vybojoval balon uprostřed hřiště Kocourek a střelou z 35 metrů překonal brankáře hostí. Vzápětí sebral Čmelík na levé straně míč obránci soupeře, vnikl do vápna a přeloboval gólmana.

Hosté, které trénuje bývalý hráč Sparty Josef Jarolím a který asi před devíti lety působil i v Českém Brodě, za celý zápas na branku domácích vystřelil pouze dvakrát. Pokaždé však nebezpečně. Ve 3. minutě pohotovou střelu z 20 metrů vytěsnil Malina mimo a devět minut před koncem po úniku hosté nastřelili břevno.

„Naše vítězství je zcela zasloužené. Od začátku jsme soupeře přehrávali. bylo jen otázkou, kolik nastřílíme branek,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Toho potěšil i fakt, že se na trávník po zranění vrátil Martin Medek. „Po vystřídání podal slušný výkon,“ uznal Křen.

Branky: 8. Poběrežský, 11. .Ceccarelli, 14. Moravec, 49. Kocourek, 50. Čmelík. Poločas: 3:0.