184. SK Český Brod - FK Seko Louny, 1:1, na PK 3:5, 22. 8. 2020

SK Český Brod – FK Seko Louny 1-1 na PK 3-5
Neproměněný pokutový kop v závěru nás stál vítězství ...

SK Český Brod: Malina – Poběrežský, Regner, Štětina, Čuřík (69. Carda) – Čmelík (62. Moravec), Kejha, Franc, Ceccareli – Herzán (40. Kubiš), Ujec.

FK Seko Louny: Pokorný – Kányai, Vokurka, Vávra, Fiřt – Lukeš (85.Zerner), Dvořák (75.Popovič), Zícha, Trup (62.Schwendt) – Bagou Feri – Gajecký

Zápas nezačali dobře, dokonce prohrávali. Pak však stačili vyrovnat a mohli rozhodnout z penalty. Tu však neproměnili, a tak zápas v základní hrací době skončil nerozhodně 1:1. O vítězi duelu Český Brod - Louny tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm měli lepší mušku hosté (3:5). Domácí si tak z prvního podzimního duelu připsali do tabulky divizní skupiny B jeden bod. „Do dvacáté minuty to byla spíše kopaná než fotbal. Ve hře byla spousta nepřesností. Nicméně Louny nás zaskočily a byly v úvodu lepší,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen. Ve 27. minutě se také hosté z nenápadné akce dostali do vedení. Po centru do vápna se nejlépe orientoval Bagou. Český Brod se dostal ke slovu pořádně až v posledních deseti minutách první půle. Jenomže bez efektu. Navíc musel pro zranění třísla odstoupit útočník Herzán.

V aktivitě pokračovali domácí i po změně stran. Jejich tlak se postupně zvyšoval a obraz hry byl opačný, než v prvním poločase. V koncovce ale byli na štíru. Hosté hrozili jenom z ojedinělých brejků a po jednom mohli navýšit vedení. Malina se však při pokusu hostujícího hráče zaskvěl skvělým zákrokem, jeho pokus ze tří metrů zneškodnil. Vzápětí měl na druhé straně stoprocentní šanci Ujec, centr Ceccarelliho ale nezužitkoval a nastřelil pouze brankáře Loun. O chvíli později se Český Brod již dočkal. Míč se dostal po ose Moravec - Ujec až do vápna k Ceccarellimu, který přeloboval brankáře. Zanedlouho mohli domácí opět skórovat. Po závaru před brankou ale hosté snad pětkrát odvraceli míč do bezpečí. Aby toho nebylo málo, domácí pohrdli i penaltou. Tu po faulu na pronikajícího Kejhu neproměnil minutu před koncem Ujec.

Penaltová loterie bohužel Brodu nevyšla tak, jako před týdnem v poháru a hosté byli úspěšnější. Proměnili všech pět pokusů. Za domácí neproměnil Regner, úspěšní byli Poběrežský, Ceccareli a Franc. „Za druhý poločas jsme si zasloužil vyhrát. Ale při srovnání obou poločasů je remíza spravedlivá,“ podotkl Jan Křen.

Branky: 74. Ceccareli – 27. Bagou. Poločas: 0:1.