183. MOL Cup - 1. kolo / SK Český Brod - FC Písek, 2:1 na PK, 15. 8. 2020

SK Český Brod - FC Písek 1 - 1 / prodloužení 0 - 0 / pokutové kopy 5 - 4

SK Český Brod: Malina – Poběrežský, Regner, Štětina, Šolaja – Ceccareli, Kejha, Franc, Čmelík (71. Kubiš) – Herzán (64. Kocourek), Ujec (91. Čuřík).

FC Písek: Vojtíšek – Benetka, Běloušek, Mařík, Hajdo (65. Holý) – Petřík (55. M. Held), J. Held, Pařízek (65. Kulík), Froněk – Ulbrich, Voráček (90. Sigmund).

Branky: 60. vlastní Běloušek – 9. Froněk.
Diváci: 250. Poločas: 0:1.

Největší podíl na postupu Českého Brodu měl brankář Malina
Většinu času se bránili, nápor Písku ale v rozhodujících chvílích přečkali a sami pak rozhodli v penaltovém rozstřelu. Fotbalisté Českého Brodu v prvním kole Mol Cupu přešli přes Písek.V normální hrací době a po prodloužení skončilo utkání nerozhodně 1:1, na penalty vyhrál Brod 5:4.
„Velkou zásluhu na našem postupu má brankář Malina, který v průběhu zápasu chytil několik tutovek soupeře. Svůj výkon podtrhl v penaltovém rozstřelu,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Divizní Český Brod brzy inkasoval. Třetiligový soupeř skóroval již po devíti minutách hry. Hlavou se prosadil Froněk. Vstřelený gól dodal hostům ještě větší sebevědomí a v dalších minutách domácí přehrávali. Až po půl hodině hry se Brod dostal do šance. Po centru Ceccarelliho vznikla ve vápně Písku skrumáž, hosté se ale z nejhoršího dostali a se štěstím odvrátili pohromu.

Začátek druhého poločasu patřil jednoznačně Českému Brodu. Ve 48. minutě nedosáhl Ujec na malém vápně jenom o centimetry na centr od Ceccarelliho. Byl to právě posledně jmenovaný, který zanedlouho hrál jednu z hlavních rolí při vyrovnávací brance. Jeho prudký centr z pravé strany si srazil do vlastní sítě Běloušek. V závěru se hra přelévala z jedné strany na druhou. Ani jeden tým nechtěl jít do prodloužení. Větší šance na rozhodnutí měl ale Písek. Proti byl však výborný Malina. Nejprve chytil střelu z deseti metrů, poté si poradil i s hlavičkou z bezprostřední blízkosti.

„V posledních patnácti minutách měl Písek velkou převahu, ale obrana s brankářem to naštěstí ustála,“ podotkl Jan Křen. V prodloužení už nikdo nechtěl udělat chybu, hrálo se opatrně, a tak došlo na penalty. Ve čtvrté sérii Malina vystihl střelu píseckého exekutora a podtrhl svůj výborný výkon v tomto utkání. Za Český Brod proměnili všichni – Regner, Poběrežský, Ceccarelli, Franc a Kubiš. Český Brod napodobil po podobném průběhu Kolín a může se těšit na soupeře ve druhém kole.