177. SK Český Brod - FK Baník Souš, 1:0 na PK, 19. 10. 2019

Název

Popis

Šlágr podzimu rozhodl penaltový rozstřel
SK Český Brod - FK Baník Souš 1 - 0 na PK
Pokutové kopy: 4 - 2, kdy domácí gólman Malina zlikvidoval penaltu ve 3. a 4. sérii rozstřelu

Český Brod: Malina – Čuřík, Regner, Hrdlička, Moravec (88. Skořepa) – Ceccarelli (78. Michálek), Kejha, Medek (78. Makovský), Kocourek – Fikejz (83. Heřman), Herzán

Pro oba soupeře to bylo utkání podzimu. Aby ne, utkaly se v něm nejlepší obrana s nejlepším útokem. A protože obrany dominovaly nad útokem, dospěl zápas jedenáctého kola divizní skupiny B mezi vedoucím Českým Brodem a druhou Souší do penaltového rozstřelu, po kterém se radovali domácí (4:2).
Ofenzivní choutky Souše potvrdil už v 10. minutě Hlaváček, který utekl po pravé straně a jeho střelu z šestnáctky vytěsnil Malina na roh.
Za dalších deset minut to po rohu z první zkoušel zase hostující Kopta, ale jeho střelu domácí gólman reflexivním zákrokem zlikvidoval.
Pověstné nedáš – dostaneš mohl naplnit za necelé dvě minuty hlavičkou z malého vápna kapitán Hrdlička, ale našel jen připravenou náruč brankáře Pettíka a naprosto stejnou situaci si oba aktéři zopakovali i ve 41.minutě. Hned z další akce mohl domácí celek poslat do vedení Fikejz, ale levačkou trefil z malého vápna jen tyč.

Po změně stran se obraz hry nezměnil, jen s tím rozdílem, že Českobrodští si vytvořili více šancí.
V 53. minutě se po rohu hlavičkou z malého vápna neprosadil Regner, v 72. minutě táhlou střelou z dobrých 25 metrů vystrašil gólmana Petíka Čuřík a čtvrt hodiny před koncem svou dělovku z 30 metrů nasměroval Hrdlička jen těsně vedle pravé tyče.
A protože jediná gólovka Souše skončila po necelé hodině hry jen na tyči, došlo na penaltový rozstřel, po kterém se i díky dvěma úspěšným zákrokům Maliny radovali z bonusového bodu domácí.
„Přijeli jsme sem neprohrát. Utkání bylo vyrovnané, hráli v něm dva nejlepší mančafty a myslím si, že konečná remíza byla spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti,“ konstatoval trenér Souše Petr Johana.
Slova bývalého ligového fotbalisty potvrdil i jeho protějšek, trenér Českého Brodu Jiří Kafka.
„Střetnutí dvou nejlepších týmů skupiny jsme měli vyhrát. V penaltovém rozstřelu nás podržel brankář Malina a Souši jsme díky tomu odskočili na dva body.“

„Byl to hodně bojovný a atraktivní zápas, ve kterém si každý z týmů vytvořil několik šancí, ale v koncovce se neprosadil. Nicméně do poslední minuty jsem věřil, že vítězný gól dáme. Nedali, došlo na penalty, ve kterých Malina potvrdil, že je nadprůměrný gólman,“ uvedl prezident domácího klubu Luboš Holý.