173. FK Český Brod - FK Seko Louny, 5:1, 12. 8. 2019

FK Český Brod - FK SEKO Louny / 5 - 1 poločas 1 - 1

Český Brod: Malina – Carda, Nekolný, Hrdlička, Čuřík – Makovský (46. Herzán), Medek, Ceccarelli (73. Livora), Michálek (46. Moravec), Regner (77. Pěnkava) – Fikejz (65. Heřman).
Branky: 48., 88. Herzán, 27. Medek, 51. Hrdlička, 54. Ceccarelli – 37. Besta.
ČK: 50. Sulovský (Louny). Diváci: 150

Po loňské sezoně odehrané ve fotbalové divizní skupině C se Český Brod opět vrátil do béčka. V úvodním kole přivítal Louny, nováčka soutěže deklasoval stejně jako v loňském ročníku Trutnov 5:1.
Jen věříme, že průběh bude od toho posledního přece jen jiný,“ podotkl s úsměvem šéf domácího klubu Luboš Holý.
Zisk tří bodů se ale nerodil snadno. V prvním poločase asi všem domácím fandům, a nejen jim, udělal radost autor úvodní trefy zápasu, dlouhodobý rekonvalescent Medek. Po necelé půlhodince si naběhl na rozehraný rohový kop Ceccarellim a parádní dělovkou k tyči nedal hostujícímu gólmanovi Pokornému šanci.
Radost ale netrvala dlouho. Šest minut před odchodem do kabin se po předchozích dvou vyložených šancích prosadil nejzkušenější z hostujících hráčů Besta a srovnal skóre.
Tah domácího kouče Jiřího Kafky, který do druhého poločasu posílil ofenzívu, se ukázal jako geniální. Herzán, coby druhý útočník vedle Fikejze, se mu za důvěru odměnil už po třech minutách pobytu na hřišti gólem, když se hlavičkou trefil na vzdálenější tyč.
Veškeré naděje hostí na bodový zisk pak utnul za další tři minuty jak přes kopírák kapitán Hrdlička, který se rovněž hlavičkou nemýlil.
To už ale hostující celek hrál v oslabení, protože v 50. minutě se po zákroku na Fikejze na polovině hřiště předčasně poroučel pod sprchy Sulovský. A aby toho pro hosty nebylo málo, po dalších třech minutách prošel jejich obranou jako nůž máslem Ceccarelli a zvýšil na 4:1. Účet za utkáním uzavřel v 88. minutě opět Herzán.
„Sehráli jsme velmi dobrou první půli a dovolím si říct, že jsme byli i fotbalovější. Úvod druhého poločasu, ačkoliv jsme si v kabině něco řekli, nám hrubě nevyšel a po vlastních chybách jsme se porazili vlastně sami. Těch zákroků, po kterém byl náš hráč vyloučen, bylo v utkání víc, ale k tomu už se vracet nechci,“ hodnotil krutou porážku trenér Loun Zdeněk Kudela.
„V prvním poločase jsme sice dali nádherný gól, ale hráli jsme profesorsky a pomalu, ne jako před týdnem v pohárovém předkole v Poříčanech. Proto jsme se snažili hru ve druhé půli osvěžit a to se nakonec podařilo,“ konstatoval domácí kouč Jiří Kafka.

“Vstup do druhého poločasu nám úžasně vyšel, v rychlém sledu jsme dali tři rychlé góly a bylo po zápase. Teď už se těšíme na středeční pohárový zápas s Velvary,“ dodal Luboš Holý.
V prvním kole Mol Cupu přivítá Český Brod ve středu od 17 hodin třetiligové Velvary.