168. Český Brod - TJ Dvůr Králové, 1:0, 14. 4. 2019

SK Český Brod - TJ Dvůr Králové 1:0 poločas 0:0

SK Český Brod: Malina – Moravec, Nekolný, Hrdlička, Carda – Suk (46. Makovský), Borek, Skořepa (71. Michálek), Ceccarelli (77. Šimůnek) - Fikejz (90. Beneš), Herzán (46. Šťastný)
TJ Dvůr Králové nad Labem: J. Vaníček – Picha, Karal, Macháček, Tomeš – Václavek, Tauchman, J. Dvořák (10. Hruška), Knespl – O. Ujec (80. Rejl), Vitebský.

Český Brod
Stejně jako pražská Slavia v zápase Evropské ligy proti londýnské Chelsea přišel i Český Brod na hřišti na jaře trápící se Čáslavi (1:0) o naději bodovat v jeho samotném závěru. Aby zase odskočil od sestupových příček a bodově se dotáhl na svého soupeře v 21. kole v divizní fotbalové skupině C – Dvůr Králové, musel naplno bodovat.
Tomu měl Na Kutilce vracet podzimní porážku 1:2 a nakonec se tak díky povedené hlavičce Makovského v závěru utkání stalo a do tabulky si připsal tři důležité body za výhru 1:0.
Po prvním poločase mohlo na ukazateli skóre svítit 3:0 pro domácí. To by ale své tutovky museli postupně už ve 4. minutě proměnit Carda, který pálil jen vedle levé tyče. V těch dalších se pak vyznamenal hostující brankář Vaníček, který v 25. minutě vyrazil parádní střelu Borka z šestnáctky směřující do pravé šibenice a o dvanáct minut později tváří v tvář vychytal na malém vápně Ceccarelliho.
Ono pověstné nedáš – dostaneš se mohlo po přestávce naplnit, ale v jediné vyloženější šanci na malém vápně netrefil hostující Knespl.
Rozhodnutí přišlo šest minut před koncem. Fikejz zatáhl míč po pravě straně, milimetrovým centrem našel na vzdálenější tyči Makovského, pro kterého nebyl problém hlavičkou uklidit míč za záda bezmocného Vaníčka.
„Se štěstím jsme přežili první poločas, v tom druhém jsme hned v jeho úvodu mohli dokonce jít do vedení a nakonec odjíždíme s prázdnou. Tahle skupina je neskutečně vyrovnaná, jedno, dvě vítězství vás pošle v tabulce do lepší poloviny, opak vás srazí na sestupové příčky,“ smutnil po střetnutí hostující kouč Milan Ujec.
„Po první půli jsme mohli vést 3:0, nestalo se a ta druhá už byla o dobývání hostující branky. Soupeře jsme za celý zápas v podstatě k ničemu nepustili a díky povedené akci v závěru jsme dali vytoužený gól,“ radoval se z tříbodového zisku českobrodský kouč Jiří Kafka.
„Fanoušci říkali, že jsme jak Chelsea, modré dresy a vítězná trefa v závěru utkání,“ s úsměvem po utkání konstatoval prezident domácího SK Luboš Holý.

„Tahle skupina je nesmírně vyrovnaná, nechci se opakovat, domácí bojovnost musíme ale přenést i do venkovních zápasů a ten poslední v Čáslavi, i když jsme nakonec prohráli, byl příslibem. Bude to boj až do konce sezony, který i díky návratu některých zraněných opor věřím, že zvládneme,“ dodal šéf Českého Brodu.