164. SK Český Brod - Pardubice B, 0:0, na PK 1:3, 16. 3. 2019

Malina držel Český Brod nad vodou
SK Český Brod - FK Pardubice B 0:0 na PK 1:3

SK Český Brod: Malina – Moravec, Pěnkava, Javorek, Carda – Šťastný (58. Michálek), Skořepa (70. Nekolný), Borek, Ceccareli, Makovský (75. Šimůnek) – Fikejz (90. Herzán)

FK Pardubice B: Šmíd - Toml, Zukal, Kopřiva, Březina - Šafařík, Kudrna, Jiroutek (65. Lee), Kovář - Černý, Huf
Český Brod – Fotbalisté Českého Brodu přivítali v prvním jarním domácím zápase divizní skupiny C pardubické béčko. To bylo posílené o několik hráčů z druholigového áčka, ale i tak ho domácí částečně zvládli. Se silným soupeřem hráli po devadesáti minutách nerozhodně 0:0, v následných penaltách však padli 1:3.
„Výborný soupeř, který měl výborného brankáře. My podali také solidní výkon. Podržel nás brankář Malina a v poli byl nejlepší Fikejz, který toho hodně naběhal a svedl mnoho soubojů s obranou hostí,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.
Již ve druhé minutě měli domácí velkou šanci, Makovský si ale nepočínal jako zkušený mazák. „Do dvacáté minuty to bylo oťukávání a vyrovnaný zápas. Poté jsme měli mírnou převahu a Pardubice hrozily z nebezpečných protiútoků,“ podotkl Jan Křen.
Po půl hodině hry se zaskvěl domácí brankář Malina, který nadvakrát zlikvidoval šanci hostů z malého vápna. Svůj výborný výkon potvrdil o několik minut později, kdy kryl prudkou střelu ze 14 metrů. To samé se mu povedlo chvíli po změně stran, kdy zneškodnil další nebezpečnou střelu z 10 metrů.
V 59. minutě mohlo udeřit na druhé straně. Fikejz se probil z pravé strany do dobré pozice, jenomže nedokázal protlačit míč přes obránce Šťastnému, který byl na penaltě úplně sám.
Diváci se nakonec branky nedočkali. „Ve střelbě pokutových kopů byli hosté lepší a zaslouženě si s přihlédnutím k šancím odvezli dva body. Za nás neproměnili Michálek, Pěnkava a Ceccareli. Uspěl pouze Herzán,“ dodal Jan Křen.

Vydáno: 17. 3. 2019 / 08:27 SEČ
Autor: René Volf