159. FK Neratovice - FK Brandýs n/L, 3:0, 3. 11. 2018

NA VÍTĚZNÉ VLNĚ S PRVNÍ VYCHYTANOU NULOU PO ZDRAVOTNÍ PAUZE
FK Neratovice – FK Brandýs n/L 3:0 (2:0)
Branky: 13. Brusch, 41. Vorasický, 59. Duch.
Rozhodčí: Cupl. ŽK: 4:5. ČK:32. Moravský (Br.).

Neratovice: Malina – Chlumecký, Šulc, Regner, Stýblo – Vorasický (87. Vávra), Kalabiška (82. Weiner), Duch (67. Novák), Brusch (86. Barták), Pajkrt (74. Brabec) – Hrdý.

V derby jsme Brandýsu uštědřili druhou nejvvšší porážku podzimu a i když byl herně lepší góly stříleli pouze naši borci.
Začátek byl z obou stran opatrný. Jako první se v 11 minutě osmělili hosté a Malina, ten byl jednou z pěti změn v sestavě po minulém propadáku v Mostě, musel vytáhnout povedený zákrok a vytěsnit střelu mimo branku. Hned z prvního brejku se nám podařilo ve 13 minutě otevřít účet utkání. Pajkrt prodloužil dlouhý míč a Brusch se ranou z první nemýlil - 1:0. Hosté nás začali nepříjemně mačkat a vytvořili si dvě stoprocentní šance, které jim ale výborný Malina zlikvidoval. Hosty přibrzdil v rozletu svým nesmyslným vyloučením ve 33 minutě za oplácení v přerušené hře Moravský. Nedáš - dostaneš se potvrdilo i tentokrát. Chvilku před půli se po dlouhém míči vytrhl Vorasický ze sevření obránce a po sólu propálil Janáčka a poslal nás do dvoubrankového vedení. V nastavení prvního poločasu nám zatrnulo po volném kopu a hlavičce stopera skončil míč k naší úlevě těsně vedle a šlo se na přestávku.
Druhý poločas jsme se z kraje dostali přeci jen do hry a mohli jsme 55 minutě přidat třetí branku. Po brejku z levé strany a následném centru vyrobil hrubku stoper, míč se dostal k volnému Hrdému, ale ten nechal přízemní střelou vyniknout Janáčka. První čtvrthodinu druhé půle jsme ale naše vedení přeci jenom navýšili na 3:0 po kombinaci Pajkrta a Vorasického posledně jmenovaný našel přízemním centrem ve vápně Ducha a ten se nemýlil. Hosté poté začali zase přitápět jenže na výborného Malinu si ze čtyř vyložených šancí, které si vytvořili, nepřišli a zápas jsme tak dovedli do vítězného konce.
Tentokrát jsme byli nadmíru produktivní a ze čtyř šancí jsme tři dokázali proměnit a připsali jsme si důležité tři body. Brandýs byl herně lepším mužstvem, ale na to se nehraje. Snad jsme se vítězstvím dokázali naladit na sousedské derby s Libiší příští týden v sobotu dopoledne. Za zmínku ještě stojí nevhodné chování hostujících fanoušků, kteří neunesli prohru.

Sestřih zápasu + rozhovory:

Mělnický Deník CZ

citace z článku
…. Malina si své první čisté konto v sezoně (při druhém startu) nenechal sebrat ani žádnou z brandýských šancí druhého poločasu.
V očích trenéra Tomáše Staňka se stal klíčem k úspěchu. „Byl to jeho zápas. Pochytal snad šest gólových situací,“ ocenil viditelný příspěvek dosavadní dvojky.