151. TJ Jíloviště - S.S.Ostrá, 0:1, 26.3.2016

TŘI CHYCENÉ ŠANCE V 1.POLOČASE PŘINESLY 3 BODY
TJ Jíloviště - S.S.Ostrá 0:1 Poločas 0:0
branka: 54. Herzán / rozhodčí Asník / diváků: 100

Jíloviště: Majtaník - Bezpalec, Janoušek, Kondráš(81. Jiráň), Kočí, Bassem(61. Vahala), Adamča, Janoušek, Šorna, Siegl, Černý(46. Pecháček)

Ostrá: Malina - Kouba, Bureš, Hochmeister, Bejbl - Sirový(76. Poběrežský), Málek, Vobořil, Müller(70. Nedorost) - Petlička(87. Sedlák), Herzán(83. Kamlach)

Do Jíloviště příjíždělo mužstvo Ostré ve snaze pokusit se protáhnout sérii vítězných utkání a navázat tak na velmi úspěšný start do jarních odvet. Jenže proti stálo domácí Jíloviště, což je houževnaté mužstvo plné zkušených fotbalistů z vyšších soutěží a k tomu specifické hřiště (opravdu hodně malé), na kterém jsou domácí hráči vždy velmi nepříjemným protivníkem. Hra je pokaždé plná častých osobních soubojů a čas na nějakou postupnou kombinaci vzhledem k prostoru je skutečně jen minimální.

Přesto vstoupili hráči Ostré do utkání poměrně aktivně a právě kombinací a hrou přes krajní prostory se snažili dobývat branku domácího Majtaníka, ale většinou tato snaha končila přinejlepším pouze rohovým kopem. Žádnou prvotní vypracovanou šanci si tím Ostrá nevytvořila a do hry se postupně dostávali i domácí. Velkou ofenzivní sílu pro barvy Jíloviště znamená trio Kočí-Bassem-Siegl a pak také velmi nebezpečné standardní situace, včetně autových vhazování. Právě na tyto hráče ale byli obránci hostí s předstihem upozorňování a tak se jim věnovali velmi důsledně a do hry je moc nepoušteli. Možná právě proto ale málem udeřila druhá zbraň domácích. Běžela totiž 15. minuta zápasu, když dalekonosné autové vhazování stopera Černého hlavičkoval nepokrytý Bassem z hranice malého vápna a Malina v brance hostí musel předvést reflexivní zákrok na brankové čáre, aby dokázal míč vytěsnit alespoň na rohový kop. Obrana hostí si zřejmě ještě vyříkavala předchozí pohromu, protože následný rychle rozehraný rohový kop a gólovou střelu Šorny musel opět zneškodnit až golmam Malina a nadvakrát tak Ostrou výrazně podržel. Hostující mužstvo sice mělo asi častěji míč ve svém držení ale k vypracování čisté gólové šance to zatím nevedlo. Naopak Jiloviště po jednom z dlouhých nákopů svých stoperů a odraženém míči mělo znovu možnost nebezpečného zakončení, ale Bureš včasným skluzem střelu zablokoval. Ostrou a její ofenzivní snažení často brzdila špatná finální přihrávka a tak často pokusy končily už před šestáctkou domácích. Krásnou akci si Ostrá vypracovala po půlhodině hry a 100%ní šance Herzána po centru Kouby po gólu přímo volala, ale Majtaník v domácí bráně předvedl paradní zákrok a míč vyrazil. Do konce poločasu pak na straně hostů ještě zakončoval hlavou aktivní Petlička, ale s jeho pokusem neměl brankář Jíloviště větší potíže. Vyrovnaný první poločas tak nabídl pomálu šancí, ale aspoň jedna na každá straně měla přívlastek gólová.

Předvedená hra před poločasovou přestávkou naznačovala, že gólová přestřelka se v Jílovišti tentokrát nezrodí a ve stejném duchu pokračoval vyrovnaný bojovný fotbal i v úvodu druhé půle. Obrany pracovaly velmi spolehlivě na obou stranách a žádná hitparáda ofenzivních nápadů se rozhodně na malém hřišti nekonala. Ba naopak převyšoval důraz, osobní souboje a řada standardních situací. Rozhodující moment zápasu tak nabídla 54. minuta a právě již zmiňovaný důraz, tentokrát v podání útočníka hostí Romana Herzána. Ten totiž v pokutovém území domácích bezezbytku využil svých fyzických proporcí při téměř ztraceném osobním souboji se stoperem Bezpalcem a posléze šikovně zakončil podél padajícího Majtaníka - 0:1. Po úvodní brance zápasu domácí věděli, že k bodovému zisku potřebují nutně vstřelit minimálně jeden gól a tak se začali více tlačit dopředu a hledali skuliny v dobře připravené defenzivě hostí. Hráči Ostré tak po většinu druhé půle poctivě střežili své jednobrankové vedení a tentokrát bohužel ani moc nehrozili z nabízejících se brejků do otevřené obrany. Přes veškerou svou ofenzivní snahu si Jíloviště ale nevypracovalo po změně stran už žádnou stoprocentní tutovku a veškeré náznaky šancí či velké množství standardních situací obrana hostí s pomocí brankáře Maliny poměrně zkušeně pohlídala. Hlasy z tribun před utkáním, že tento zápas bude o jednom gólu byly tedy stoprocetně vyslyšeny.

Záznam utkání můžete sledovat na TV.COM ...