149. TJ Sokol Vraný - S.S.Ostrá, 0:1, 13.3.2016

Branka: 45. Hochmeister
Rozhodčí: Pospíšil / ŽK: 0:2 / Diváci: 60
TJ Sokol Vraný: Sailer, Fujdiar - Rada - Jaráb - Zelenka, Prágl - Hadač - Chaloupka - Kujal - Novák, Urban
S.S. Ostrá: Malina – Kamlach, Bureš, Hochmeister, Bejbl – Poběrežský (68. Sirový), Moudrý, Knobloch, Müller (83. Nedorost) – Vobořil, Herzán (88. Petlička )

Ostrá přijížděla do Vraného s nálepkou papírového favorita zápasu a s myšlenkou na povedenou odvetu podzimního zápasu, ve kterém byli po pokutových kopech úspěšnější hostující hráči. Přestože po podzimní části sezóny byl v tabulce dokonce osmnáctibodový rozdíl, na hřišti to jednoznačná záležitost rozhodně nebyla a konečný výsledek je velmi cenný.

Chladné nedělní odpoledne nabídlo ve Vraném zajímavou fotbalovou podívanou na perfektně připraveném trávníku. Ostrá přijela se snahou o rychle vstřelenou branku do sítě soupeře, která by mohla stanovit ráz zápasu a vnést potřebný klid na hostující kopačky. Ale domácí hráči byli dobře připraveni a také řádně motivování, protože jejich zápasy budou (reálně) každý už tak trochu o všechno. Od úvodních minut utkání bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat zbytečnou chybu v defenzivě a posadit tak soupeře "do sedla". Přesto šance či náznaky šancí přicházely na obou stranách již v prvním dějství. U hostů nejdříve nepřesně hlavičkoval Herzán po centru Kamlacha a poté se neujala výborně rozehraná standardní situace, když balon prolétl nikým netečován nebezpečně malým vápnem domácího golmana Sailera. Na druhé straně hřiště nejdříve Malina pohodlně kryl hlavičku domácích, ale ve 25. minutě musel být jistě rád, že velmi nebezpečné Radovo zakončení hlavou minulo o pár centimetrů cíl. Hosté měli častěji míč ve své moci a snažili se kombinací najít okénka v defenzivě Vraného, ale často jim scházela kvalitní finální přihrávka a také „překážela“ výborně organizovaná domácí obrana. Až přišla 45. minuta a úplně poslední možnost prvního poločasu v podobě standardní situace hostí. Středopolař Knobloch perfektně zahrál tento trestný kop ze strany hřiště do nebezpečného prostoru, ve vápně si nejvýše naskočil stoper Radek Hochmeister a hlavou míč nekompromisně uklidil za bezmocného Sailera - 0:1. Půle.

Před zahájením druhého poločasu bylo jasně dané, že srdnatě bojující domácí budou chtít s nepříznivým stavem něco udělat a o body se ještě řádně porvat. Ostrá měla také svůj klíč k úspěchu a to v podobě případné druhé vstřelené branky. Jenže byli to právě hráči z Vraného kdo vstoupil do druhého poločasu aktivněji a paradoxně po inkasované brance do šatny více "ožili". Hostující borci povědomě věděli, že když neobdrží gól budou odjíždět se třemi body a tak především poctivě organizovaně bránili a čekali na správný moment k zasazení rozhodujícího úderu. A ten mohl příjít hned po úvodní čtvrthodince druhé půle, když Bureš přiťukl ve vápně míč Vobořilovi, který ač tísněn zakončoval velmi pohotově leč nepřesně. Vrané tedy bylo pořád ve hře a začalo přibývat ošemetných situací kolem vápna Ostré, ikdyž k přímému zakončení a ohrožení golmana Maliny prakticky nedošlo. S postupem času Vrané hru maximálně zjednodušilo a po jednom z nakopnutých míčů do vápna a odvrácené hlavičce pálil velmi pohotově Rada, ale jeho utažená střela z poza vápna pouze otřela pravou tyč brankáře Maliny. Ovšem byla to po hříchu největší "šance" domácího mužstva. Defenziva Ostré pracovala spolehlivě a vyložená gólová šance domácích nepřišla. Naopak v závěrečných minutách, kdy Vrané vsadilo vše na jednu kartu mohlo přijít definitivní rozhodnutí na druhé straně. V 82. druhé minutě nejdříve Müller v dobré pozici hlavičkoval vysoko nad branku a o chvilku později si v podobné šanci už o poznání lépe počínal Vobořil, ale jeho zakončení dokázal domácí brankář Sailer vytlačit na břevno. Žádný další gól tak prokřehlí diváci už ve Vraném neviděli a tak povedená standardka s konce prvního poločasu rozhodla o zisku třech bodů pro Ostrou.

Petr Vobořil: "Ačkoliv byl trávník skvěle připravený, tak se nám kombinační fotbal, který jsme chtěli hrát asi úplně nepředváděli. Po boji jsme tedy získali významné tři body a vzhledem k dalším výsledkům se nám vstup do jarní části podařil."

Tomáš Moudrý: "Do Vraného jsme jeli s jasným cílem získat 3 body což se nám podařilo a to je hlavní, s tím můžeme být spokojeni. Ale s čím nemůžeme být spokojeni je předvedená hra, která se nám nedařila tak jak jsme si představovali, ale i tak jsme si v prvním a v druhém poločase vytvořili několik gólových příležitostí, ale všechny skončili bez gólového afektu až na jeden případ od Hochmiho. Soupeř neměl žádnou vyloženou šanci a jen hrozil z nakopávaných balonů na vysoké útočníky a myslím, že si nepřipsali ani jednu střelu na Maliho. Máme 3 body z prvního zápasu a to je důležité."

Radek Hochmeister: "Po dobré zimní přípravě nás čekal první soutěžní zápas. Bohužel, psychika zapracovala a náš výkon nebyl ideální. Byli jsme lepší na balonu, ale kombinace nám trochu vázla. Jak to bývá v těchto zápasech, tak rozhodla jedna standardní situace, ikdyž šancí ke skórování jsme měli více než soupeř. I z tohoto důvodu jsme si vítězství zasloužili a vezeme 3 body domů, které chceme za týden proti Lhotě potvrdit."