139. FK Neratovice - Sokol Libiš, 1 - 2 na PK, 4.10.2015

Divize B | 9.kolo | 4.10.2015 - 16.00 hod
FK Neratovice - Sokol Libiš 1 - 2 na PK ( pol. 1 - 1 )
Rozhodčí: Baum, Šimeček, Míč | Diváci: 253 | Branky: 62' Vorasický

FK Neratovice:
Malina - Gazdík, Jína, Šulc, Vorasický - Ptáček, Málek, Kokoška, Rejman - Kozák - Lovíšek

Komentář:
V prvním poločase se hrál opatrný fotbal s naší mírnou převahou. Žádné z mužstev nechtělo udělat chybu. Naši zahrozili hned v první minutě. Kozák uvolnil na pravé straně Rejmana, ale jeho centr nedokázal Ptáček usměrnit do branky. Další šanci jsme měli ve 24 minutě. Rejman vyslal do brejku Kozáka, ten našel zpětnou přihrávkou opět Ptáčka, ale s jeho slabou střelou si Sova snadno poradil. Aktivní půlhodinu jsme zakončili asi největší šancí, kterou měl Gazdík z přímého kopu. Jeho střelu přes zeď však dokázal Sova vytěsnit na roh. Hosté udeřili ve 40 minutě. Náš dlouhý aut do soupeřova vápna jsme nezužitkovali a naopak šel soupeř do brejku, který jsme nedokázali na půlicí čáře zastavit. První střelu dokázal Malina ještě odvrátit, ale na centr a následnou hlavičku Baratynského již byl krátký a hosté šli do kabin do vedení.

Druhá půle začala naší chybou při odkopu a měli jsme štěstí, že Chlapec nabídnutou šanci nevyužil a přestřelil naší prázdnou svatyni. Pak jsme ale převzali iniciativu a začali se tlačit před soupeřovu branku. V 53 minutě jsme byli blízko k vyrovnání. Závar v soupeřově brankovišti jsme nedokázali dotlačit do branky. To jsme ale napravili v 62 minutě. Po kombinaci na pravé straně nacentroval Kozák před branku, kde se nejlépe zorientoval Vorasický a přízemní střelou na vzdálenější tyč srovnal na 1:1. Po vstřelené brance nám narostla křídla a hosté rázem nevěděli kam dřív skočit. Jenže náš velký tlak nevedl k žádné vyložené šanci a tak přišli ke slovu hosté. Po jejich brejku a nedůrazu naší obrany se ve vápně uvolnil Petr a jeho střelu zastavila tyč naší branky. Tímto brejkem hosté utnuli naší převahu a zbytek zápasu se dohrál za jejich stálého zdržování až k pokutovým kopům. Ty jsou loterie a nám se v nich doma nedaří a tak si z nich vezou hosté druhý bod.

Trenér Jan Studený - „Řekl bych že se opakovaly domácí zápasy, co jsme měli předtím. První půli jsme hráli do plných a pak jsme dostali gól z brejku. Libiš tam vlastně nic neměla a na šanci jsme jí vlastně nahráli. Druhou půli jsme hráli svojí hru, ale bohužel jsme dali jenom jeden gól a druhý jsme tam nedotlačili. Paradoxně jsme v našem největším tlaku mohli inkasovat po naší chybě v zadu nastřelila Libiš tyč, takže jsme měli i štěstí. Dopadlo to, jak to dopadlo. Pokutové kopy jsou loterie a nám doma moc nejdou."

ADMIN | Match - Review
1.poločas zápasu nezvládal hlavní rozhodčí, kdy nečistě hrající Libiš nebyla ani jednou karetně potrestána.
2.poločas byl boj obou týmů nahoru, dolů. Nevyužitá výhoda od 80.minuty po vyloučení hostujícího hráče a 1:1.

Pokutové kopy v domácím provedení bylo tragické až trapné ... A proto máme pouze jeden bod.