Divize B | 6.kolo | 12.9.2015 - 10.15 hod
FC Chomutov - FK Neratovice | 1 - 2 ( pol. 1 - 1)

Lipš - Pavlica, Hyneš, Kubík, Grubiša - Doksanský, Zahradník - Awuku (62. Janošík), Nový, Klimeš - Kopta (72. Nový)

FK Neratovice:
Malina - Šulc, Gazdík, Jína, Vorasický - Kokoška, Lovíšek (90. Moravec), Ptáček (80. Chládek), Rejman (74. Lelek) - Chrdle (71. Šulc), Kozák

Komentář - FK Neratovice:
Po nepovedeném domácím zápase jsme chtěli ztracené body získat v Chomutově. Hned od začátku jsme se do soupeře zakousli a přicházeli i šance, které jsme však vinou nepřesných finálních přihrávek anebo špatného prvního dotyku nevyužili. Po brance volala šance Chrdleho v 18 minutě, kdy se mu otevřela dálnice středem hřiště, s jeho střelou si však Lipš dokázal poradit. Domácí do té doby zahrozili jednou po brejku ale pozorný Malina jim včasným vyběhnutím zkazil radost. A tak jsme si opět pomohli standardní situací. Kozák zahrával třikrát po sobě roh a ten třetí zužitkoval v 32 minutě Jína a hlavou otevřel skóre. Po obdržené brance se domácí začali tlačit daleko častěji před naší branku a přicházeli i jejich šance. Tu největší měl ve 40 minutě po centru z pravé strany úplně volný Nový, který ale netrefil prázdnou bránu. Za zvýšenou aktivitu se domácí přeci jenom dočkali. Ve 42 minutě přišel brejk z jejich pravé strany a následný přízemní centr uklidil z pomocí tyče do brány zcela volný Grubiša a srovnal na 1:1. A mohlo být i hůř, ale brejk domácích zakončil domácí útočník střelou těsně vedle a tak jsme i s trochou štěstí odcházeli do kabin s remízovým stavem.

Vstup do druhé půle jsme měli opět velmi dobrý. V 54 minutě jsme zahrávali Kokoškou přímý kop. Centr do vápna vrátil Jína hlavou zpět na volného Lovíška a ten propálil vše a vedli jsme 2:1. Domácí se začali v snaze o vyrovnání tlačit před naší branku a nám se tak otvíral prostor k brejkům. Po jednom takovém sestřelil Pavlica pronikajícího Ptáčka a musel v 62 minutě pod sprchy. Domácí se ale i v deseti snažili o vyrovnání a vytvořili si i šance, které ale nedokázali i díky Malinovi a nebo vinou nepřesné mušky dotáhnout do konce. V posledních dvaceti minutách jsme mohli z brejků definitivně pojistit výsledek. Samostatné nájezdy Ptáčka i střídajícího Šulce ale vychytal domácí brankař. Závěr zápasu jsme poté již zvládli a vezeme tak z Chomutova důležité tři body.

Trenér Jan Studený - „Dnes jsou to důležitý tři body, hodně ubojovaný. Po minulém týdnu po ztrátě doma jsou i tak tři body nad plán. Byl bych rád i za bod nebo dva. Žádný velký fotbal se nekonal, kluci to dnes ale odmakali a musím je pochválit. Myslím si, že šancí jsme měli víc a vezeme domů tři body za které jsem maximálně spokojený."

ADMIN | Match - Review
Výhra z venku, tři body paráda. Zápas byl spíše o bojovnosti, než o kráse. Stále máme velké množství špatných přihrávek - 25 za zápas.
Využili jsme standardní situace, z kterých jsme rozhodli, naopak od 60.minuty nevyužili přesilovku po vyloučení domácího hráče.
Šance na třetí gól jsme neproměnili a tak jsme zvítězili 1 :2