128. FK Baník Souš - FK Neratovice, 3 - 2, 13.6.2015

Popis

MOST / Souš
Divize B - 30.kolo, SO 13.6.2015, 14.00 hod
FK Baník Souš - FK Neratovice 3:2 ( pol. 2:2 )
SKANDÁLNÍ VÝKON hlavního rozhodčího p. DUCHONĚ zařídil prohru, dvě červené karty a zhacený sen o 3.místě !!!
Rozhodčí: Duchoň, Brda, Hádek / Diváci: 48
Branka: 28' Vorasický, 45' Pajkrt
ŽK - 41' Pajkrt, 55' Jína, 62' Bureš, 65' Malina, 72' Zeman
ČK - 83' Malina, 89' Jína
Střídání: 64' Kozák > Buzek, 76' Zhukovskyy > Gabčo, 83' Hodan > Zhukovskyy

FK Neratovice:
Malina - Pajkr, Jína, Bureš, Zeman - Buzek, Drahorád, Radosta, Vorasický - Gabčo, Chrdle

Komentář : Začátek zápasu jsme ve velkém vedru prospali a již v 9 minutě jsme prohrávali 1:0. Přetažený míč vrátil do vápna domácí hráč a nejlépe se zorientoval Hynek a nedal Malinovi šanci. Po tomto budíčku jsme vyrovnali hru a hrál se fotbal nahoru-dolu.

Vyrovnání přinesla 28 minuta a pomohli jsme si standardkou. Tu výborně rozehrál Radosta, posadil míč na hlavu Vorasickému a bylo srovnáno. Jenže o dvě minuty nato jsme opět prohrávali. Po nepovedené skákavé střele Hynka se nedohodl Jína s Malinou a míč proklouzl do naší sítě a domácí opět vedli. Nás to ovšem nezlomilo a odměnou nám byla branka do šatny. Po rohu se na pravé straně uvolnil Gabčo, odcentroval a nikým nehlídaný Pajkrt střelou z malého vápna srovnal.

Druhý poločas jsme začali ve velkém stylu a bylo otázkou času, kdy překlopíme misku vah na svou stranu. Za deset minut druhé půle jsme si po pohledných kombinacích vypracovali tři šance, ale bez gólového efektu. Naše aktivita se asi nelíbila hlavnímu rozhodčímu a tak vzal otěže zápasu do svých rukou. V 65 minutě byl na soupeřově půlce zezadu podkopnut Chrdle, rozhodčí nepochopitelně nezapískal faul a tak šli domácí do otevřené obrany a nabídnutou šancí nepohrdli.

Po sražené střele šli opět do vedení. Jako bonus pak ještě Malina dostal žlutou, když slušnou formou upozornil rozhodčího na předešlý neodpískaný faul.

Zbytek zápasu pak již rozhodčí zvládl a na cestu domů a na rozlučku z úspěšnou sezonou nám přibalil dvě nesmyslné červené pro Jínu a Malinu.

Dokladem nezvládnutého zápasu rozhodčím byla omluva domácích hráčů po závěrečném hvizdu.

I přes prohru v závěrečném utkání, ve kterém jsme přišli o třetí místo, zaslouží naši hráči pochvalu za výkony v celé sezoně a zopakování výborného loňského čtvrtého místa.

Trenér Jiří Kafka - „Za co byly červené karty? To nikdo neví. Zřejmě rozhodčímu zbyly nějaké karty z pokeru, tak je chtěl využít. Je to paradox, protože celý rok jsme bez vyloučených hráčů. Poslední utkání, které by mělo být spíše oddychové, tak bylo poměrně emotivní. V zápase předčily útoky obrany. Ve druhém poločase jsme měli převahu, začali domácí přehrávat, ale v době největšího tlaku jsme inkasovali třetí gól."