Divize B - 22.kolo, NE 19.4.2015, 17.00 hod
SK Úvaly - FK Neratovice 1:2 ( pol. 1:0 )
Za 100 vteřin rozhodli o první venkovní jarní výhře ...
Rozhodčí: Kyncl, Teuber, Klupák / Diváci: 200

FK Neratovice:
Malina – Vorasický, Bureš, Jína, Pajkrt – Weiner (67. Kmoch), Kokoška, Radosta, O. Kodr – Chrdle (71. Palanský), Ko­zák

SK Úvaly:
Úvaly: Marek Václav - Matějka Tomáš, Škoda Jan, Štěpánek Pavel, Benčič Ondřej (70. Kraus Adam) – Kadeřábek Jan, Marek Lukáš, Němeček Petr, Bozděch David, Špringr Petr - Mančál Karel (42. Barták Marek)

Komentář : Úvaly - to je soupeř, se kterým se nám tradičně daří a potvrdilo se to i tentokrát. V první půli se hrál bojovný, vyrovnaný fotbal. Domácí zahrozili v 19 minutě, kdy po centru z levé strany, nikým neatakovaný Špringr orazítkoval hlavou naší tyč. Na druhé straně běžel Kozák sám na domácího brankaře, po jeho chybné rozehrávce, zasekl míč obránci, ten jej podkopl, ale píšťalka sudího zůstala k údivu všech přítomných němá. Ve 37 minutě proběhl domácí kapitán Matějka z prvé strany do pokutového území a nedal Malinovi bombou pod břevno šanci a poslal domácí do vedení. V konci poločasu jsme domácí přitlačili ale střely Kozáka i Weinera skončily vedle. Do kabin tak odcházeli domácí s jednogólovým náskokem.

Do druhé půle jsme vtrhli jako uragán a domácí si s námi nevěděli rady. Kombinační hrou jsme je zcela vymazali a v rozmezí 57 a 58 minuty i otočili vývoj utkání. Nejprve se po rohu Kozáka prosadil hlavou stoper Bureš a srovnal na 1:1. O minutu později napřáhl z vápna kapitán Kokoška, jeho bombu vyrazil golman před sebe a Weiner mazácky uklidil míč do branky a vedli jsme 2:1. Domácí byli jako opaření a my jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, ale bohužel již bez gólového efektu. Konec zápasu jsme pak i přes domácí snahu o vyrovnání zkušeně dohráli a vezeme tak z Úval zaslouženě všechny body. Napravili jsme tak matné výkony z rozjezdu jara i z derby a potvrdili jsme, že fotbal hrát umíme. Za předvedený výkon, zejména ve druhé půli, si zaslouží naši borci velkou pochvalu.

Trenér Jiří Kafka - "Vážím si toho, že jsme se za nepříznivého stavu 0:1 po prvním poločase dokázali zvednout. Otočili jsme zápas, měli ještě několik šancí. Je to pro nás důležitý. Kluci ukázali, že za to umějí vzít ve správnou chvíli a to mě těší."

Brankař Patrik Malina - „Věděli jsme, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Úvaly měly poslední dobou dobré výsledky. Hráli jsme mnohem lépe než v zápase s Libiší, měli jsme co napravovat. Z jejich ojedinělé šance jsme v první půli dostali hloupý gól i když jsme měli víc ze hry my. Ve druhé půli jsme otočili a věděli, že tento zápas již nemůžeme prohrát a zaslouženě jsme tady vyhráli."