101. FK Slavoj Žatec - FK Neratovice, 0 - 5, 28.9.2014

Divize B – 8.kolo, ne 28.9.2014, 16.30 hod
FK Slavoj Žatec - FK Neratovice 0:5 ( pol. 0:3 )

Rozhodčí : Matoušek, Hocek, Klupák, / Diváci: 60
Branky: 10' Šulc, 35' Kodr S., 40',66' Kozák, 70' Kmoch

FK Neratovice:
Malina - Pajkrt, Jína, Šulc, Vorasický - Kodr S., Radosta, Kokoška, Kmoch - Kozák, Chrdle

Střídání : 66' Palanský > Chrdle, Weiner > Pajkrt, 71' Klár > Vorasický, 75' Chlapec > Jína, 79' Klement > Kmoch

Do Žatce jsme jeli s úmyslem naplno bodovat, což se záhy začalo naplňovat. Nejprve po hezké kombinaci z pravé strany mezi Kozákem a Kmochem zakončil posledně jmenovaný střelou doprostřed brány, s ní ale neměl domácí brankař příliš práce. V desáté minutě již zazvonilo, po rohu Kmocha se dostal k odraženému míči Šulc a střelou k tyči nedal golmanovi šanci – 0:1. Od těchto chvil jsme předváděli kombinační fotbal, se kterým si domácí nevěděli rady a naši borci navyšovali skóre. V 35 minutě jsme dokonale rozebrali soupeřovu obranu, po ose Chrdle-Kmoch-Kozák-Kodr S. Posledně jmenovaný dával do prázdné brány – 0:2. Domácí se za celý první poločas dostali k naší brance dvakrát a to když zahrávali dva rohy, ale bez vážnějšího ohrožení naší branky. Do poločasu jsme přidali ještě jednu branku. Dobře hrající Radosta uvolnil do vápna Kmocha, toho obránce fauloval a pokutový kop s přehledem proměnil Kozák - 0:3. Tak také skončil první poločas.

Do druhého jsme vstoupili stejně jako jsme skončili první, dál jsme kombinovali a nepůjčovali domácím míč, šance které jsme si ale v patnácti minutách druhé půle vytvořili jsme gólově nezakončili. To neplatilo v 66 minutě, Radosta vyslal do sóla Kozáka, který se v těchto nájezdech nemýlí – 0:4. Domácí jsme dorazili o čtyři minuty později. Po dlouhém výkopu Maliny si s domácí obranou pohrál střídající Palanský a donutil obránce k faulu. Z pokutového kopu uzavřel účet zápasu Kmoch 0:5. O naší převaze svědčí i fakt, že domácí vystřelili na naší branku až v 88 minutě, jejich pokus však zlikvidoval Malina. Dosáhli jsme tak, po dobrém výkonu našeho mužstva, nejvýraznějšího vítězství na soupeřově hřišti v naší divizní éře.

Trenér Jiří Kafka - „Jsem hlavně rád, že jsme konečně s takzvaně slabším soupeřem neklopýtli. Zápas a celý jeho průběh jsme měli pod kontrolou, o čemž svědčí, že jediná střela domácích, kterou Malina kryl, přišla v 88 minutě. Mohli jsme vyhrát i výraznějším rozdílem, ale buďme na zemi a pokorní. Za týden je potřeba body z venku potvrdit i doma.“