Juniorská liga: 23.kolo , ročník 2012 / 2013

U21: SK Slavia Praha - Bohemians Praha 2 : 2 (0:1)
Branky: 50. Peterka, 83. Červenka – 19. Budinský, 47. Ptáček

SK Slavia Praha:
Malina – Mikula, Herc, Mac, Smolák (46. Peterka), Bazal (76. Verner), Žák (46. Prošek), Červenka, Čepelák (80. Niamen), Vondráček, Zámečník (32. Malcharek)

Bohemians Praha 1905:
Kuru – Ptáček, Žaloudek, Kouba, Živný, Kolář, Petlička (59. Šedivý), Budinský (81. Šebek T.), Šebek V. (77. Košata), Šumský (66. Trýzna), Špilár (76. Maxa)

Do dalšího derby utkání nastoupila Juniorka tentokrát bez posil z áčka. Utkání se hrálo ve velmi nepříjemných podmínkách za soustavného mrazivého větru. V 19. minutě se po ojedinělé akci hostů dostala Bohemka do vedení, když se dobrých 15 metrů za ostatními obránci Slavie zapomněl Mac s Budinským, který si se slávistickým stoperem dokázal poradit a tváří v tvář Malinovi nezaváhal - 0:1. Špatný výkon celého týmu v první půlhodině přinutil trenéra Petrouše ke střídání. Brzy přišly i dvě šance Slavie, ale Červenka z úhlu trefil jen brankáře Kuru a Vondráček z hranice vápna přestřelil. V 37. minutě nastřelil zblízka jeden z hráčů hostů Čepelákovu ruku ve vápně a sudí odpískal penaltu.

Šumského penaltovou střelu zlikvidoval Malina a dorážka šla mimo.

Do druhé půle přišli na hřiště Prošek s Peterkou, který hrál ve středu hřiště a významně přispěl k oživení slávistické hry. Nejprve se však radovali hosté, když ještě v první minutě po akci zprava skóroval Ptáček - 0:2. Hned vzápětí však snížil právě Peterka, když tečoval Vondráčkův přímý volný kop - 1:2. Pak měli slávisté několik dobrých šancí na vyrovnání, ale brejk, který táhl Červenka, zazdil Peterka a vzápětí po Červenkově sklepnutí vychytal Vondráčka v tutovce Kuru. Další velká šance Slavie přišla v 78. minutě, kdy byl Malcharkův přímý volný kop zblokován ve zdi a následně pálil Peterka, bohužel nad. V 83. minutě se objevil ve vápně volný Červenka a svoji příležitost využil a srovnal skóre na 2:2. Slavie se do koncovky tlačila v závěru zápasu ještě více, ovšem těsně před koncem se v gólové příležitosti objevil hráč Bohemians.

Hlavičkou poslal míč do protipohybu gólmana Maliny, ale ten neuvěřitelným zákrokem zachránil Slavii.

Zdroj: Foto - Bohemians Praha 1905