050. SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc , 1 - 1 , 27.8.2012

Juniorská liga: 5.kolo, ročník 2012 / 2013

U21 SK Slavia Praha - SK Sigma Olomouc 1:1 (1:1)
Branky: 3. Soušek (vl.) - 15. Svozil (pen.)

Slavia: Malina - Mikula, Čepelák, Kolařík, Sudek - Šittich (63. Růžička), Bazal (74. Hrubý), Šimeček, Vondráček (46. Malcharek) - Veselý (63. Synek), Zámečník (80. Smolák)

Hned třetí minuta přinesla úvodní branku. Slávisté zahrávali standardní situaci, brankář si pro míč vyběhl, čehož si ale nevšiml jeden z hostujících obránců a poslal míč přesně do vlastní šibenice.
Hráči Sigmy se snažili o vyrovnání, za dalších 12 minut od úvodní branky zápasu byli odměněni. Po nepřesnosti Kolaříka fauloval ve vápně Čepelák a rozhodčí nařídil pokutový kop. Brankář Malina sice vystihl směr, ale Svozil byl přesto úspěšný.
Sigma byla stále aktivnějším týmem, ale postupem času se do zápasu více dostávali slávisté. Proti týmu, který je pohromadě od 12 let, a v loňské sezoně suverénně ovládl dorosteneckou ligu, se dostávali sešívaní do šancí. Hrozil zejména Jakub Zámečník a rychlé brejky předváděl Daniel Veselý.
Právě Veselý chvíli před přestávkou zahrával standardku, kterou přizvedla zeď a málem se opakovala situace ze 3. minuty. Tentokrát však branka nepadla.

A protože podobně dopadl přímý kop hostů, kdy se předvedl brankář Malina, skončila první půle 1:1.

V úvodu druhé půle se dvakrát předvedl střídající Malcharek. Nejprve zkazil nadějný útok po dobré práci Zámečníka, následně však krásným centrem našel Šitticha, jehož dobrá hlavička skončila těsně vedle.
Svěřenci trenéra Petrouše nastoupili do druhé půle odhodlaněji a na hřišti byli aktivnějším týmem. Vyložené šance ale nepřicházely. Agilní byl zejména Růžička, ale jeho střelecké pokusy často nemohly najít svůj cíl. Ten samý hráč byl následně ve vápně podle všech přítomných diváků faulován, sudí Lerch ale penaltu nenařídil.
Největší šanci zápasu spálil v poslední minutě právě Růžička, který si dobře naběhl na přihrávku Roberta Hrubého, který se skvěle prokličkoval až do vápna. Slávistický útočník mířil mimo. Sešívaní tak doma remizovali se silnou Olomoucí 1:1.

Zdroj: Foto - Sigma Olomouc