044. Mistr.zápas - Divize A , SK H.Měcholupy - SK Slavia Praha B , 1- 1 , 29.4.2012

Název

Popis

PRAHA / HORNÍ MĚCHOLUPY

Slavia veze cenný bod z hřiště Horních Měcholup, za které nastoupilo několik hráčů Viktorie Žižkov.

SK Horní Měcholupy - SK Slavia Praha B 1:1 (0:1)
Branky: 70. Mikolanda (pen.) - 24. Vondráček

Slavia B: Malina - Šimkovský, Brůžek, Mráz - Mikula, Peréz (64. Hell), Mareš (35. Zámečník), Frejlach (46. Hrubý), Smolák - Voráček, Vondráček

V dalším kole Divize A zavítali slávisté na hřiště lídra tabulky, Horních Měcholup, které jsou farmou Viktorie Žižkov.
Ta pro dnešní zápas zásobila Měcholupy hned několika zajímavými jmény, vedle slávisty Luboše Tusjaka, který je na Žižkově na hostování, nastoupili třeba Petr Mikolanda nebo Pavel Besta. V úvodu zápasu si domácí Měcholupy vytvořily mírnou převahu, ta vedla k několika nebezpečným centrům, Malina však v drtivé většině případů zasahovat nemusel, protože pokud přišlo zakončení, míč končil nad nebo vedle brány. Slávisté se dlouho nemohli dostat ke kloudné akci a skórovali dost náhodně po velké chybě domácího golmana Kudrny. To Mráz vystřelil z obrovské dálky přízemní střelu, Kudrna nepochopitelně nedokázal míč sebrat a důrazný Vondráček se tak dostal k jednoduché dorážce - 0:1. V 35. minutě odkuhlal z hřiště Mareš, nahradil jej na hřišti Zámečník. Před poločasem se dostal do zakončení Petr Mikolanda, který se vrátil k fotbalu po těžké nemoci, před kterou hrál mimo jiné i za Slavii. V akrobatické pozici však ve vápně vysoko přestřelil. Na druhé straně se do zajímavé střelecké pozice dostal Peréz, ale těsně minul. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Do druhého poločasu poslal trenér Michal Petrouš do středu zálohy místo Frejlacha Roberta Hrubého, věkem ještě dorostence a mládežnického reprezentanta, ten si tak odbyl premiéru v kategorii dospělých. V 49. minutě se dostal do zakončení z hranice vápna Vondráček, Kudrna vyrazil na roh.

V 56. minutě Malina krásně vyrazil povedenou střelu jednoho z domácích hráčů ze standardní situace asi 22 metrů od brány.
Po hodině hry se opět zaskvěl Malina, když zlikvidoval hlavičku zblízka, asistent rozhodčího však stejně mával ofsajd.

A o chvíli později po velké chybě Mráze šli domácí do brejku, který skončil střelou Mikolandy, i tentokrát byl v poměrně akrobatické pozici a i tentokrát skončila střela mimo tyče Malinovy brány. V 70. minutě při bránění standardní situace úplně zbytečně fauloval ve vápně Mráz a následnou penaltu proměnil Mikolanda - 1:1. Domácí vstřelená branka ještě víc nabudila a po rohu Besta hlavou těsně minul. Na druhé straně se po brejku dostal ke střele Zámečník, bránu ale přestřelil. V 86. minutě vsítili domácí branku, asistent rozhodčího však správně mával ofsajd a stav se tak měnit nemohl. V poslední minutě mohl hlavičkovat po rohovém kopu úplně sám na malém vápně Besta, ale míč nedokázal pořádně trefit. Slávisté tak v zápase na hřišti velmi silného soupeře s množstvím hráčů Žižkova v sestavě dokázali uhrát cenný bod za remízu 1:1.

"Na to, v jakém jsme hráli složení, je pro mě bod vítězstvím. Kdyby rozhodčí nevytvořil tolik standardních situací, mohli jsme i vyhrát. Nejde ale o to, jestli bereme tři body nebo jeden, nehráli jsme tak špatně, i když ve druhé půli jsme už byli pod tlakem. Nastoupili hráči z dorostu, sestava nebyla ustálená a kluci zápas urvali vůlí. Byl to pro ně hodně těžký zápas, soupeř je složený ze zkušených ligových hráčů a bylo to znát nejen v soubojích. Pro kluky to byl výborný zápas, zocelil je, ukázal jim, jaký je dospělý fotbal," zhodnotil utkání Michal Petrouš. Do zápasu zasáhly opět nové tváře z dorostu, Robert Hrubý a Jakub Zámečník. "Hrubý je ročník 94, měl by ještě být v dorostu, ale včera hrál jen chvíli, tak jsme ho museli využít. Je to konstruktivní fotbalista, měl by se posunout výš až v následujícím roce. Se Zámečníkem ale počítám na červnový turnaj v Itálii." Kvůli zranění musel odstoupit ze hry Petr Mareš. "Má výron v kotníku, uvidíme, jak to s ním bude vypadat."