034.Mistr.zápas - 1.ČFL , Loko Vltavín - Ovčáry , 2 - 0 , 4.6.2011

Popis

Dopolední Holešovice Ovčárům opět nesvědčily
Loko Vltavín – Ovčáry 2:0 (1:0) Diváků 168
Branky: 28. Škorvánek, 85. Pozníček.

Fotbalisté Ovčár chtějí zopakovat loňský zisk 57 bodů a druhé místo, ale v sobotním utkání jim toto přání zhatili Holešovičtí. Vzájemný souboj o páté místo dopadl lépe pro pražský tým, který vyhrál 2:0 góly Škorvánka a Pozníčka. Bývalý hráč Libiše se trefil v prvním poločase z dálky, střídající mladík Pozníček výsledek pečetil v závěru utkání hlavou. Vltavín v závěru soutěže nasadil k finiši, když dokázal ze čtyř posledních zápasů tři vyhrát a na svého soupeře se tak bodově dotáhl.
Domácí Loko Vltavín přehrál Sokol 2:0 Utkání určitě nebylo nudné ani svázané taktikou, jeho kazem však byla zbytečná nervozita, jež chvílemi přecházela až ke vzájemné nevraživosti. Do první střelecké příležitosti se dostali hosté zásluhou Rótha, který pálil v 6. minutě těsně nad břevno. O dvě minuty později domácí záložník Jíša bombou zblízka trefil brankáře Malinu. Ve 23. minutě se proháčkoval pře domácí obranu Mareš, ale jeho prudký centr před branku Róth nezpracoval. Pro Ovčáry se stala osudnou chyba brankáře Maliny, který malou domů nešťastně zahrál za brankovou čáru. Z následného rohu, který zahrál bývalý hráč Ovčár Štumpf, se k odraženému míči dostal na hranici vápna Škorvánek a ostrou i umístěnou střelou k tyči napnul síť- 1:0. Ve 33. minutě měly Ovčáry obrovskou příležitost vyrovnat. Na centr Matějčka si naběhl Róth, poslal míč od země pod břevno, ale gólman Pražanů Čaba míč stihl vytěsnit zázračně do zámezí. To byl excelentní zákrok, který si vysloužil palec nahoru. Ovčárští ovládli hru a agilní Róth se i nadále tlačil do zakončení. Jenže jeho další tři šance byly velice necitlivě zastaveny pro sporný ofsajd. Na druhé straně hřiště pět minut před pauzou odcentroval opět Předota a gólman Malina měl co dělat, aby hlavičku autora první branky Škorvánka zlikvidoval.
Druhý poločas už tolik vzruchu nepřinesl. Osm minut po změně stran se pokoušel nalézt místo v odkryté brance domácích čerstvý muž v sestavě Sokola Hyka, ale Hájek zastavil jeho slabou střelu na prsou. V 72. min. domácí Vlk ač byl tísněn vystřelil po zemi jen těsně vedle. V poslední čtvrthodince se na hrot vysunul stoper hostů Ondrák a hra se znovu oživila. A byl to právě on společně s útočníkem Hašlerem, kteří byli blízko k vyrovnávací brance. V 82. minutě Hyka vracel míč do vápna, Hašler ani Ondrák nestačili míč usměrnit a Čaba reflexivně míč zasáhnul. Míč se štěstím jen těsně minul levou tyč jeho branky. Hosté vsadili vše na útok a otevřeli svoji obranu. Pět minut před závěrem přidali domácí po brejku a spolupráci dvou střídajících hráčů pojistku. První střelu Chalupy stačil Malina vyrazit jen k nohám střelce, který stačil odcentrovat a Pozníček zblízka hlavou poslal balon do opuštěné branky - 2:0. Ovčáry hrály potřetí na jaře v metropoli, po vítězství na Střížkově nad Bohemians Praha a remíze na Strahově se Slavií B však stejně jako v loňské sezoně neuspěly v Holešovicích.

Rozhodčí: Henych – Hrabovský, Grimm.
ŽK: Bureš, Štumpf – M. Mareš, Hyka.
Ovčáry: Malina – J. Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík –– Matějček, M. Mareš, Martínek (63. Šmidrkal), Cigánek (46. Hyka) – Hašler, Róth (46. Müller). Trenér Pavel Janeček.
Loko Vltavín: Čaba – Bureš, Brodecký (22. Vlk), M. Krimlák, Hájek – Jíša, Pečeňa, Štumpf, Škorvánek (74. Pozníček), Předota - Marčík (60. M. Chalupa). Trenér Radek Kronďák.

Řekli po utkání:
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „První poločas jsme měli pod kontrolou, ale domácí jsme dostali vlastní vinou do vedení. Zavinili jsme si sami dva rohové kopy a z jednoho domácí skórovali. Pak měl stoprocentní gólovou šanci Róth a mělo to být 1:1. Bohužel to tam nespadlo. Druhý poločas už byl chaotický, spíš než fotbal to byla nakopávaná a domácí nás prakticky do žádné gólovky nepustili. Zdržováním a taktickou hrou to nakonec soupeř ukopal. Druhý gól jsme inkasovali pět minut před koncem z brejku, kdy už jsme hráli vabank. Doufám, že se nám podaří uhájit do konce sezony náš cíl, umístění do šesté příčky.“
Radek Kronďák (trenér Vltavínu): „Vyhráli jsme zaslouženě, protože soupeř měl jen jednu šanci v první půli, a ve druhé to byly už jen nákopy před bránu. Neříkám, že jsme hráli dobře, ale ubojovali jsme výsledek. Chtěli jsme to odehrát, jako by to bylo venku, protože na jaře se nám doma nedaří, a to jsme zvládli. Sezona končí a my chceme udělat dvaapadesát bodů, k čemuž nám chybí už jen jeden bod. Jde o to, abychom překonali alespoň o bod náš loňský zisk. Utkání s Ovčáry bylo zbytečně nervózní, my jsme však tu nervozitu do něj nevnesli.“

Dovětek k utkání . . . . .
Nutno podotknout, že na nervózním průběhu se podepsalo rozhodování arbitrů,
kteří tak rozpoutali nezvozitu u obou mužstev .
První branka padla po nepřesně zahrané malé domů,která končila špatným odkopem a následovně rohem, při kterém 8 žlutých hráčů hlídalo samo sebe a následovná střela neobsazeného hráče tkz. z první skončila v bráně Ovčár .
Tento gól by určitě aspiroval v televizním Gólu měsíce . . . . ( bohužel pro nás
Celé utkání hráli hráči vysoké centrované míče, po zemi na bránu a brankáře nedokázali vystřelit , což by byl recept, jak dosáhnout vytoužený gól . . .