032.Mistr.zápas - 1.ČFL , Slavia Praha B - Ovčáry , 1 - 1 , 24.4.2011

24.kolo ČFL 24.4. 2011

Ovčáry vezou ze Strahova bod
Slavia B - Ovčáry 1:1 (1:0)
Branky: 39. Gulajev - 69. Cigánek (pen.)

24.4.2011 – Fotbalisté Ovčár zakončili anglický týden v ČFL remízou na hřišti béčka Slavie, kterou zachránili ve druhém poločase proměněnou penaltou. Domácí šli do vedení po dobré kombinační akci a mnoho nechybělo a všechny body zůstaly na Strahově.
V nádherném fotbalovém počasí se střetli mužstva z různých pólů tabulky. Slávisté se zkušenějšího soupeře vůbec nezalekli a dobrým výkonem potvrdili zlepšenou formu. Motivace byla vidět na hráčích obou soupeřů. Zatímco slávistická rezerva potřebovala nutně body k záchraně, Ovčáry zase nechtěly ztratit kontakt s mužstvy na špici tabulky. Slávisté se v úvodu jen bránili náporu hostů, kteří v prvních deseti minutách čtyřikrát vyzkoušeli pozornost domácího brankáře Hanuše. Ten se vyznamenal hlavně proti střele Rótha a dorážky Petříka. Na druhé straně dal o sobě vědět Gulajev, ale mířil hodně nepřesně. Obranná řada Slávie vedená zkušeným Vomáčkou se měla co ohánět proti nájezdům ovčárských hráčů a měla i trochu štěstí. Ke konci první půlhodiny zahrával Cigánek rohový kop a prudká hlavička Studeného se od břevna odrazila na brankovou čáru a poté ven z branky. O dvě minuty později pálil z dobré pozice Róth jen do náruče Hanuše. A když se neujala ani střela Cigánka ze 37. minuty, přišel zákonitě trest. Slávisté dokázali po dobré kombinaci přistrčit míč do vápna Gulajevovi a ten prostřelil vybíhajícího Malinu -1:0. K vyrovnání mohlo dojít vzápětí, ale Róth, místo aby přihrál nabíhajícímu Martínkovi, zbrkle vystřelil mimo branku. V závěru první půle se dostal za obranu Ovčár znova Gulajev a z otočky vypálil těsně vedle vzdálené tyče Malinovy branky.
I druhý poločas zahájili ovčárští náporem. Dokázali si vytvořit převahu, ze které získali několik standardek. Tu první brankář Hanuš dokázal Cigánkovi lapit, a ty další skončili mimo jeho branku. Vyrovnání přišlo v 70. minutě zápasu. Vomáčka běžel s Róthem v těsném kontaktu až do pokutového území, kde jej stáhl na zem. Hlavní rozhodčí Aleš Šob došel v klidu před branku a nařídil penaltu, jejíž odpískání překvapilo slávistické hráče natolik, že se vehementně dožadovali její odvolání. S ledovým klidem z ní Cigánek vyrovnal na 1:1. Místo aby se Ovčárští ještě více zakousli do svého soupeře, stal se pravý opak. Byli to slávisté, kteří získali převahu. Najednou jich bylo plné hřiště a jak Cousens, tak i Gulajev měli příležitost vstřelit druhý gól. Naštěstí jim v tom zabránil brankář Malina, a jen jemu mohou hráči Ovčár poděkovat, že se to červenobílým nakonec nepodařilo.

Rozhodčí: Šob, Haleš a Novák.

Ovčáry: Malina - Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík - Martínek (65. Hyka), Mareš, Cigánek, Maršner - Hašler (79. Šmidrkal), Róth (87. Mašanský).

Slavia B: Hanuš - Galus (46. Kindel), Vomáčka, Zákostelský, Palko - Kučera, Šimeček, Petrák, Mikula (79. Hájek) - Gulajev, Cousens.

Řekli po utkání.
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Dnes jsme opět nedokázali využít dobré příležitosti ke vstřelení branky. Útočníci nemají ani kousek fotbalového štěstí a tak je musí zastoupit hráči z jiných postů. Po slibném úvodu a několika šancí jsme dostali lekci z moderní kopané a soupeř šel do vedení. Poté jsme navázali na výkon v České Lípě ze druhé půle a nezastírám, že do hry nás opět dostala proměněná penalta. Jinak to byl vyrovnaný zápas. Slávie šla v poslední době výkonnostně nahoru, což dnes plně dokázala. Přesto jsem zklamán z výkonu některých hráčů, kteří se na hřišti nedokázali vydat z posledního a sráží tím touhu ostatních po vítězství.

Zdroj : web TJ Sokol Ovčáry