031.Mistr.zápas - 1.ČFL , Bohemians Praha - Ovčáry , 1 - 3 , 26.3.2011

20.kolo ČFL 26.3. 2011

Ovčáry podruhé v sezoně rozstřílely exligovou Bohemians Praha
Bohemians Praha - Sokol Ovčáry 1:3 /0:1/ Diváků 350
Branky: 54. Fenyk - 16. Maršner, 88. Zahálka, 90+6. Müller

Ani takový suverén, jakým je v letošním ročníku ČFL tým Bohemians Praha, není pouhým strojem naprogramovaným na velkovýrobu vítězství. Nasbíral jich sice třináct v řadě, pak se mu ale postavil do cesty jeho dosud jediný přemožitel v sezoně a bylo znovu zle. Tvrz na Střížkově poprvé padla, Ovčáry zde vyhrály 3:1.
Loni v srpnu ovčárští fotbalisté rozstříleli doma střížkovskou Bohemku 5:2, ale druhé vítězství se nerodilo lehce. Trenér Janeček naordinoval svým svěřencům odvážnou taktiku. Žádné opatrnictví a vyčkávání, co favorizovaný protivník vymyslí a udělá, nýbrž partie s otevřeným hledím. Domácí si v úvodu utkání vytvořily tlak, ale jejich převaha byla platonická. Propagační střely Šislera, Ibeho a Horáčka novice v brance Ovčár Malinu jen rozchytaly. Po čtvrthodině hry se dostaly Ovčáry k prvnímu střeleckému pokusu a hned to přineslo úrodu. Po přesném centru Cigánka Maršner z voleje napálil míč pod břevno domácí svatyně - 0:1. Než se zelenobílí z ledové sprchy vzpamatovali, mohli inkasovat podruhé. Jenomže nejlepší střelec Ovčár Róth v čisté gólové šanci trefil jen brankáře Wintera. Ve 25. min. mohl naopak skórovat domácí Horáček, jeho hlavička zblízka ale v síti neskončila. Na poslední chvíli zastoupil Malinu na brankové čáře Petřík. Prakticky z protiútoku Cigánek posadil centr na hlavu Rótha, a Winter se jen díval jak míč končí těsně vedle jeho pravé spojnice. Pak přišla sporná 39. minuta, ve které byl praporkem pomezního zastaven unikající Róth a nejen hostující lavička se divila. Na sklonku první půle se zranil domácí bek Flachbart a musel být střídán.
Úvod druhého dějství patřil opět agilnímu Róthovi, který v 50. minutě poslal Winterovi nepříjemný pozdrav. Co se nepovedlo domácímu stoperovi Horáčkovi v prvním poločase, zvládl krajní záložník Fenyk. V 54. minutě tvrdou střelu Grznára vyrazil Malina jen před sebe a dobíhající Fenyk dokázal na podruhé Malinu prostřelit a vyrovnal na 1:1. Rozruch v defenzivě hostí zařídil Ibe, který mohl přesně po hodině hry poslat domácí do vedení. Po rohu Zoubka ale hlavičkoval zblízka až nepochopitelně vedle. O deset minut později promarnil nigerijský forvard další dobrou příležitost a Malina si připsal další dobrý zákrok. Následoval rychlý brejk Rótha, který byl opět zastaven praporkem pomezního tak jako v první půli. Diváci si přáli a dokonce očekávali druhý a vítězný gól domácích, stal se ale pravý opak. V 87. minutě se přes domácího Macháčka uvolnil Róth, odcentroval a střídající hráči Ovčár si mohli vychutnat euforii. Osamocený Müller lehkou tečí poslal jeho centr jen do tyče, který se odrazil k nabíhajícímu Zahálkovi a ten ho jednoduše poslal do sítě - 1:2. Bohemians se vrhli do útoku včetně brankáře Wintera, ale očekávané vyrovnání nepřišlo. Naopak, v šesté minutě nastaveného času zpečetil skóre Müller - 1:3. Přihrával mu autor druhé branky Zahálka poté, co se Winter se nestačil vrátit a Müller dával do prázdné….
Radost hostí byla veliká, ale zasloužená.

Rozhodčí: Pešek – Kučka, Berka.
ŽK: Janda, Penc, Mich. Škoda – Cigánek, Mareš.

Sokol Ovčáry: Malina - Chalupa, Ondrák, Studený, Petřík – Matějček (74. Zahálka), Cigánek, Mareš, Maršner (90+1. Šmidrkal) - Hašler (80. Müller), Róth. Trenér Pavel Janeček.

Bohemians Praha: Winter - Flachbart (45+1. Macháček), Fenyk (67. Škoda), Janda, Penc, Očovan, Ibe, Demeter, Grznar, Šisler (46. Zoubek), Horáček. Trenér Jaromír Jindráček.

Řekli po utkání:
Pavel Janeček (trenér Ovčár): „Podali jsme tady heroický výkon. Jsem rád, že kluci měli ohromnou zodpovědnost, bojovnost a skvěle provedené brejky nám dopomohly k vítězství. Od začátku utkání mi připadalo, že hrajeme proti všem a proto si myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Měli jsme i víc gólových šancí, tak pět až šest, zatímco domácí dvě až tři. Přitom je jasné, že Bohemka je nadstandardním týmem třetí ligy. Říkal jsem si, že můžeme proti ní vyhrát jeden zápas z deseti, ale my jsme ji porazili v obou vzájemných utkáních, takže jsem se spletl. V předchozím zápase doma s Hlavicí jsme hráli pasivně, zato tady to byl z naší strany aktivní fotbal. Nevím, čím to, je, ale proti silným soupeřům se dokážeme vždy lépe motivovat. Tohle byl zápas druholigové úrovně. Teď si uděláme hezký víkend. Rádi bychom skončili v ČFL druzí a naším cílem je vyhrávat a ani nelze jinak. Máme totiž náročného prezidenta klubu, který chce odvádět na hřišti maximum.“

Jaromír Jindráček: (trenér Bohemians Praha): „Přes veškerou přípravu jsme zápas s Ovčáry zase nezvládli. Jednoduchý fotbal se zataženou obranou a brejkovou taktikou v jeho podání nás sice nijak nepřekvapil, přesto na nás platil. Nedokázali jsme se s tím vyrovnat a dělali jsme chyby. Pozdě jsme přistupovali k protihráčům, nechávali jsme je rozeběhnout. V první půli jsme hráli moc komplikovaně. Snažili jme se o narážky před vápnem, kde nám to však odskakovalo. Ve druhé půli jsme hru zjednodušili, ale neprosadili jsme se střelecky. Je vidět, že tohle mužstvo ještě nemá sílu na to, aby umělo otáčet zápasy. Snaha i šance tu byly, ale góly ne. Za týden hrajeme v České Lípě, kde se pokusíme tuhle porážku odčinit. Ale nechceme měnit náš herní projev, dál bude stát na kombinaci. Nějaké nakopávání, to nám není vlastní."

Zdroj : web TJ Sokol Ovčáry