026. Muži - B tým , Mistr.zápas , Mladá Boleslav B - Slavia Praha B , 3 - 1 , 30.10.2010

Název

Popis

Mistrovský zápas - ČFL

Mladá Boleslav B- Slavia B 3:1 (0:1)

Branky: 57. Synek, 61. Sedláček, 74. Wolf – 43. Neuberg

Slavia B: Malina – Mikula, Vomáčka, Neuberg, Hájek – Kučera (78. Hurka), Dembélé, Duranski, Pázler – Marič (71. Galus), Zákostelský (21. Kolařík)

MLADÁ BOLESLAV/PRAHA
Béčko Slavie v sobotu dopoledne prohrálo v Mladé Boleslavi s místní rezervou 1:3. Jedinou branku červenobílých vstřelil v prvním poločase Neuberg.
Trenér Pavel Řehák musel už v prvním poločase vystřídat útočníka Zákostelského, který si bohužel ve 21. minutě obnovil zranění kotníku. Slavia šla do vedení dvě minuty před přestávkou, když po přihrávce Kučery si Neuberg přehodil obránce a sám před brankou poslal míč k tyči.Po přestávce rozhodli o svém vítězství domácí, kteří během čtyř minut po chybách slávistů otočili skóre a v 71. minutě Wolf ještě přidal na tři body třetí pojistku.

„Prohra nás mrzí, odehráli jsme kvalitní první poločas, v jehož závěru jsme se dostali díky brance do šatny do vedení. Po přestávce jsme ale udělali tři individuální chyby, po kterých jsme inkasovali a už jsme se nedostali zpátky do zápasu,“ uvedl pro náš web trenér Pavel Řehák.

Originální komentář zápasu : Zdroj - web Mladá Boleslav

První poločas Boleslavští prohráli, přestože od první minuty byli aktivnější a vynutili si herní převahu. V úvodní desetiminutovce zahodil Volf dvě šance, do kterých se dostal po spolupráci se Synkem. Slávisté měli první šanci až ve 22. minutě. Pázler tísněn Svobodou tvrdě vystřelil a Vorel ránu vyrazil. Následovaly dvě gólové příležitosti Boleslavi. Ve 24. minutě po Sedláčkově rohu a zmatcích před slávistickou brankou střelecký pokus Hrdličky skončil dalším rohem, jemuž také Slávie odolala. Ve 26. minutě vystřelil Sedláček pravačkou těsně mimo levou šibenici.Následovala povedená pětiminutovka Slavie. Ve 27. minutě Pázler ranou ze dvaceti metrů lízl levou tyč boleslavské branky. Za minutu střílel opět, tentokrát těsně nad břevno. Ve 42. minutě se Neuberg ocitl sám za obrannou linií Boleslavi, špičkou kopačky si přehodil vyběhnuvšího Vorla a bez obtíží dokončil individuální akci do opuštěné branky - 0:1.
V předposlední minutě poločasu střílel z hranice šestnáctky Ščuk, ovšem jen do připraveného gólmana Slavie Maliny.

Druhý poločas měl podobný obraz jako první. Jedinou a příjemnou změnou byla střelecká produktivita Boleslavi. Nejprve však slávisté promarnili dvě slibné akce. Ve 49. minutě Duranski přehrál Ščuka a uličkou poslal do šance Pázlera. Jeho ránu z plného běhu zkrotil Vorel s obtížemi. Za pět minut Marič vybojoval roh, ale ten s jistotou Vorel vyboxoval mimo vápno.
V 57. minutě předvedli boleslavští fotbalisté svižnou kombinaci. Dudka přihrál Volfovi, který připravil střeleckou pozici Synkovi, jenž se podle levé ruky brankáře s přehledem trefil k tyči a vyrovnal - 1:1. V 62. minutě vnikl z levé strany do slávistické šestnáctky Dudka, nezištně po zemi přihrál Sedláčkovi, který přízemní ranou zamířil k levé tyči - 2:1.
Boleslavským se podařil dokonalý obrat ve skóre a nadále byli při chuti. Hrdlička individuální akci zakončil střelou těsně vedle pravou tyč. Sedláček ve finále kombinační akce nabil Tvarohovi a ten v běhu vystřelil do brankáře.
V 75. minutě si Volf za obranou soupeře zpracoval Dudkův oblouček a protože jeho první pokus brankář Malina vyrazil, tak teprve dorážkou zakončil pěknou akci gólem - 3:1.
V 76. minutě Mikula drzý průnik do boleslavského vápna završil střelou, kterou Vorel vytáhl na tyč a od ní do rohu. Tomu se však boleslavská defenzíva snadno ubránila.
V závěrečné čtvrthodince se skóre nezměnilo a Boleslavští si zaslouženě připsali další tři body za šesté podzimní vítězství.

Sestava FK Mladá Boleslav"B": Vorel - Svoboda, Brunclík, Zbrožek, Hrdlička - Zahustel (46. Tvaroha), Ščuk, Sedláček, Dudka (86. Dolinajec) - Volf (78. Schubert), Synek.