020. U-19 , SK Slavia Praha A - FK Mladá Boleslav , 5 - 2 , 29.5.2010

A-dorost
Slavia - Mladá Boleslav 5 : 2 (0:0)

Sestava : Malina - Galus, Hell, Čepelák, Mráz, Kučera, Vodrhánek, Šrámek, Duranski, Mravec, Hůrka

Originální komentář zápasu : Zdroj web FK Mladá Boleslav

Kdo neviděl na vlastní oči, neuvěří. Na pohled vyrovnané utkání boleslavští dorostenci jasně prohráli, neboť chybami v obraně nabídli soupeři šance a ten je nemilosrdně využil.
Už ve 3. minutě byli Boleslavští blízko gólu. Na centr Martina Šťastného naběhl v soupeřově vápně Honc a slávistický gólman Malina se štěstím střelu vyrazil nad břevno. V dalších boleslavských útocích se neprosadil dvakrát Volf po Sedláčkových přihrávkách. V 9. minutě pro změnu Volf připravil šanci Dragounovi, ale ten ji také nezužitkoval.
V 10. minutě slávistickou jedovatou hlavičku vytáhl Kanaval na roh a po jeho rozehrání soupeřova dělovka těsně minula pravou tyč boleslavské branky.
V 17. minutě Dolinajcova prudká střela trefila ruku bránícího hráče, ale sudí Ochotnický nechal pokračovat ve hře. Jasná penalta se nekopala...
Potom se dlouhé minuty hrálo bez dramatických situací před brankami. Akce obou družstev se přelévaly od vápna k vápnu. Vzruch nastal v závěrečných minutách první půle. Sedláček ve 36. minutě a Volf ve 38. minutě hlavičkovali nad Malinovu branku. Ve 43. minutě Borovičkovu chybu napravil boleslavský gólman Kanaval. Ve 44. minutě po Volfově úniku a centru ukvapeně přestřelil slávistickou branku Dragoun. První dějství skončilo bez gólů.

Druhý poločas zpočátku vypadal, že bude obdobou prvního, čili bez gólových vyvrcholení útočných akcí. Slávisté se z kabiny vrátili aktivnější, ale boleslavskou obranu nepřekvapili. Na druhé straně bez vlivu na skóre vyzněly střely Dolinajce a Sedláčka.
Všech sedm gólů, dva do slávistické a pět do boleslavské branky, padlo v závěrečných třiadvaceti minutách.
V 67. minutě Galus ranou z hranice šestnáctky překonal poprvé boleslavského brankáře - 1:0. V 71. minutě nedůslednost v boleslavské defenzívě potrestal Duranski - 2:0.
V 78. minutě po rohovém kopu Volfa úspěšně hlavičkoval Sedláček - 2:1.
V 81. minutě chybující boleslavskou obranu překonal Hurka - 3:1.
V 83. minutě snadno zvýšil Paprčiak - 4:1.
V 88. minutě přidal pátý gól opět Paprčiak zdařilým lobem přes Kanavala - 5:1.
V 89. minutě poslední slovo měl boleslavský David Šťastný, když povedenou střelou překonal brankáře Malinu - 5:2.
Nekoncentrovanost boleslavských fotbalistů při plnění defenzivních povinností soupeř krutě potrestal. Družstvo starších dorostenců v ligové tabulce kleslo na pátou příčku.

Sestava FK Mladá Boleslav: Kanaval - Tvrdý, Borovička (72. Maňas), Martin Šťastný, Rosenkranz - Honc, Sedláček, Dolinajec (62. David Šťastný), Láncz - Volf, Dragoun.
Góly: 67. Galus, 71. Duranski, 81. Hurka, 83. a 88. Paprčiak - 78. Sedláček, 89. David Šťastný
ŽK: Láncz, Volf, Sedláček
Rozhodčí: Ochotnický