014. U-19 , SK Slavia Praha A - Viktorie Plzeň A , 1 - 0 , 20.3.2010

Název

Popis

Originální komentář k utkání : zdroj - web Viktoria Plzeń
V 17. kole jarní části soutěže jeli Viktoriáni na hřiště pražské Slavie do Edenu. Slavii se vydařil vstup do sezony, když obě venkovní utkání vyhrála, a tak nečekalo hosty nic snadného.
Začátek utkání patřil domácím, kteří zahrozili po standardní situaci, ale Fillinger vše nadvakrát vyřešil. V 5. minutě střílel Krmenčík do připraveného Maliny. V 7. minutě naopak prověřil Fillingera Cousens. Od 10. minuty převzali iniciativu hosté a tlačili se před branku Maliny. V 19. minutě střílel Beránek nad branku. Ve 20. minutě měl Krmenčík vyloženou příležitost, ocitl se sám před Slávistickou brankou, ale nechal vyniknout Malinu. Ve 30. minutě se uprostřed hřiště uvolnil Hrošovský, jeho pokus však o kousek minul tyč Malinovy branky. Domácí se dostali do vedení ve 35. minutě po standardní situaci, kdy centrovaný míč Hurky nešťastně tečoval Kubek za záda Fillingera 1:0.
V 62. minutě se uvolnil střídající Ivanovič, ale jeho pokus Fillinger vyrazil. V 70. minutě se zbavil obránce Štípek a střelou z levé strany jen těsně minul branku Slavie. V 80. minutě se v největší šanci druhého poločasu ocitnul střídající Chmiel, ale levou nohou branku domácích minul. Závěrečné střely Kubka a Štefla svůj cíl minuly, a tak domácí jednogólové vítězství uhájili.
"Slavia začala zápas lépe, my jsme kolem 10. minuty převzali iniciativu a soupeře jsme zatlačili na vlastní polovinu, v největším náporu jsme inkasovali branku, na kterou jsme nedokázali odpovědět i přes některé dobré příležitosti," okomentoval smolné utkání trenér Jiří Kohout - trenér Viktorie Plzeň .